Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8334
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Przetarg na przebudowę dworca kolejowego

Niedziela, 20 marca 2022, 5:57
Autor: WAC
Kowary: Przetarg na przebudowę dworca kolejowego
Fot. UM Kowary/wizualizacja
Urząd Miasta w Kowarach ogłosił przetarg mający wyłonić wykonawcę przebudowy budynku dawnego dworca kolejowego. Na oferty firm zainteresowanych realizacją zadania magistrat czeka do 8 kwietnia.

W wyniku planowanych robót nieużytkowany od lat obiekt ma zostać przystosowany do działalności kulturalno-turystyczno-usługowej. Inwestycja ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że wybrana firma poza wykonaniem samych prac budowlanych będzie zobowiązana do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej i pełnienia nadzoru autorskiego.

W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innym siedziby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sprzedaży produktów lokalnych, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne.

Przy budynku po zapowiadanym powrocie pociągów do Kowar znajdą się automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie ma działać punkt gastronomiczny, z którego będą mogli korzystać także podróżni.

To będzie jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemów z wyłonieniem jej wykonawcy i przetarg będzie się cieszył zainteresowaniem firm z branży. Niestety zdajemy sobie sprawę, że na skutek inflacji koszty inwestycji szacowane na około 5 milionów złotych najprawdopodobniej wzrosną do około 7 mln zł. Cześć tej kwoty, bo 4,5 miliona złotych udało się nam się pozyskać z rządowego programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

43
68%
Cieszy
6
10%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
11
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group