Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11481
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Przetarg na przebudowę dworca kolejowego

Niedziela, 20 marca 2022, 5:57
Autor: WAC
Kowary: Przetarg na przebudowę dworca kolejowego
Fot. UM Kowary/wizualizacja
Urząd Miasta w Kowarach ogłosił przetarg mający wyłonić wykonawcę przebudowy budynku dawnego dworca kolejowego. Na oferty firm zainteresowanych realizacją zadania magistrat czeka do 8 kwietnia.

W wyniku planowanych robót nieużytkowany od lat obiekt ma zostać przystosowany do działalności kulturalno-turystyczno-usługowej. Inwestycja ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że wybrana firma poza wykonaniem samych prac budowlanych będzie zobowiązana do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej i pełnienia nadzoru autorskiego.

W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innym siedziby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sprzedaży produktów lokalnych, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne.

Przy budynku po zapowiadanym powrocie pociągów do Kowar znajdą się automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie ma działać punkt gastronomiczny, z którego będą mogli korzystać także podróżni.

To będzie jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w naszym mieście - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemów z wyłonieniem jej wykonawcy i przetarg będzie się cieszył zainteresowaniem firm z branży. Niestety zdajemy sobie sprawę, że na skutek inflacji koszty inwestycji szacowane na około 5 milionów złotych najprawdopodobniej wzrosną do około 7 mln zł. Cześć tej kwoty, bo 4,5 miliona złotych udało się nam się pozyskać z rządowego programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

43
68%
Cieszy
6
10%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
11
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
890
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group