Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 9563
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Przetarg na halę KD

Czwartek, 13 maja 2021, 8:27
Aktualizacja: 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Legnica: Przetarg na halę KD
Fot. UMWD
W środę ogłoszony został przetarg na budowę nowoczesnego zaplecza serwisowego Kolei Dolnośląskich, która ma się znaleźć w Legnicy. Kilka lat temu, gdy ceny były niższe - władze województwa nie zdecydowały się na wyłonienie wykonawcy, ale tym razem ma być inaczej.

Jak informują władze województwa, nowa hala ma mieć cztery tory o długości 120 metrów oraz piąty na całoroczną automatyczną myjnię, ze specjalistycznym sprzętem do obsługi i serwisowania taboru, a do tego nową stację paliw – dzięki temu KD będą mogły samodzielnie wykonywać przeglądy do poziomu P4.

To kolejny element doskonalenia usług transportowych na Dolnym Śląsku. Obok powiększającego się taboru i rewitalizacji linii kolejowych, rozbudowa hali serwisowej oznacza optymalizację kosztów utrzymania sieci połączeń kolejowych, a to pozwala nam na większą autonomię w zakresie rozwoju regionalnego transportu. Wszystkie te działania mają na celu podwyższenie standardu podróży dolnośląskimi pociągami - powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Koszt inwestycji ma wynieść niemal 45 mln złotych, z czego 14 mln złotych stanowić będzie wkład własny Kolei Dolnośląskich. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1039
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group