Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Przetarg na budowę hali

Środa, 2 lutego 2022, 6:02
Autor: WAC
Podgórzyn: Przetarg na budowę hali
Fot. MT
Gmina Podgórzyn ogłosiła przetarg na wykonawcę budowy hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Orła Białego w Podgórzynie. Na oferty firm zainteresowanych podjęciem się realizacji zadania samorząd będzie czekał do 14 lutego.

Obiekt przyszłej hali sportowej znajdować się będzie pomiędzy wschodnim skrzydłem szkoły podstawowej, a szkolnym boiskiem sportowym. Po stronie północnej i wschodniej obiektu hali zaprojektowany jest dojazd utwardzony, będący drogą pożarową (połączony od strony zachodniej z istniejącą drogą pożarową), natomiast od strony wschodniej połączony z drogą powiatową poprzez nowo projektowany zjazd. W projekcie bryły budynku wyróżniono architektonicznie trzy części: część centralną – najwyższą (w której zlokalizowana będzie arena). Budynek hali sportowej będzie połączony funkcjonalnie z budynkiem szkoły, w którym znajdują się szatnie sportowe z zapleczem sanitarnym. Poszczególne części obiektu posiadać będą stropodachy płaskie. Prace będą wykonywane na czynnym obiekcie szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi.

Koszt budowy obiektu szacowany jest na około 10 milionów złotych. Połowę tej kwoty samorząd pokryje ze wsparcia z programu rządowego „Polski Ład”. Reszta ma pochodzić z budżetu gminy (2 mln zł) oraz wsparcia z Ministerstwa Sportu (3 mln zł).

Twoja reakcja na artykuł?

20
51%
Cieszy
2
5%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
12
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group