Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3006
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przeszli tropem Karkonosza

Wtorek, 24 lutego 2015, 8:27
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Region: Przeszli tropem Karkonosza
Fot. TED
Kilkudziesięcioosobowa grupa miłośników górskich wędrówek wzięła udział, w zorganizowanej po raz trzeci przez Karkonoski Park Narodowy, zimowej wyprawie edukacyjnej „Na tropach Karkonosza”. W Jagniątkowie, w zimowej scenerii, organizatorzy zorganizowali wycieczki na rakietach śnieżnych, wędrówki piesze, zabawy na śniegu i konkursy z nagrodami.

Uczestnicy rozpoznawali ślady pozostawione na śniegu przez zwierzęta żyjące w Karkonoszach. - Można było przekonać się, jak zimą radzą sobie zwierzaki, odszukać zasypane pod śniegiem przedmioty, a na koniec zjeść bigos, kiełbaski pieczone na ognisku czy ogrzać się gorącymi napojami – relacjonują uczestnicy.

- Byłem z dzieckiem na tej wycieczce i jestem zachwycony profesjonalizmem organizacyjnym całej tej wyprawy - mówił Maciej z Jeleniej Góry. - Wielkie podziękowania dla dyrekcji i pracowników KPN-u za inicjatywę i świetną organizację. To była ciekawa lekcja przyroda. Prosimy o więcej takich imprez – dodali uczestnicy.

Uczestnikami wycieczki byli także goście z Republiki Czeskiej (KRNAP - Krkonošsky narodní park i SEVER - Ośrodek Edukacji i Etyki Ekologicznej Horní Maršov).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group