Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3666
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przeszli dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Środa, 21 września 2016, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 22 września 2016, 7:49
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Przeszli dookoła Kotliny Jeleniogórskiej
Fot. Zbyszek Leszek
Niemal pół tysiąca zawodników wystartowało w 13. Przejściu Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza, które zorganizowano w miniony weekend (16–18.09). Do mety dotarło 191 zawodników. Był to ekstremalny rajd turystyczny ku pamięci ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 r.

Tym razem zawodnicy wyruszyli nie nocą, a w południe – w piątek o godz.12.00 spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Trasa prowadziła pasmami górskimi wokół Kotliny Jeleniogórskiej (
Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie). Na przejście 137 km uczestnicy mieli 48 godzin. Była to próba dla najbardziej wytrwałych piechurów.

- W piątek pogoda nam dopisała, ale sobota była już deszczowa – relacjonuje Zbyszek Leszek, uczestnik rajdu i prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego. – Natomiast w niedzielę uczestnicy musieli zmierzyć się z prawdziwą ulewą, przez co wielu zrezygnowało. W górach wiele szlaków wypełniły potoki wody, a mimo to najbardziej wytrwali dotarli do mety – dodaje Z. Leszek.

Dla mniej doświadczonych piechurów przygotowano połowę trasy Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, czyli ponad 65 km. Zawodnicy wystartowali w sobotę (17.09), a ich limit przejścia wynosił 24 godziny. W tej wędrówce udział wzięło 168 uczestników, a do mety dotarły 83 osoby.

Rodziny z dziećmi natomiast mogły wybrać się na Małe Przejście czyli sobotnią wycieczkę po Szklarskiej Porębie z przewodnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group