Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6774
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przesyłki z trefnym towarem

Wtorek, 24 października 2006, 0:00
Autor: Monika
Jelenia Góra: Przesyłki z trefnym towarem
Fot. Służba Celna
Słomę makową, papierosy bez akcyzy i skarpety z podrobionymi znakami firmowymi ujawnili celnicy znaleźli podczas kontroli jednej z firm kurierskich.

Referat Kontrolnej Grupy Mobilnej Służby Celnej z Jeleniej Góry ujawnił w jednej ze sprawdzanych paczek, 20 kilogramów słomy makowej.

Celnicy z Jeleniej Góry już po raz szósty w tym roku zatrzymali przesyłkę ze słomą makową. Cały towar ważył 238 kilogramów, a jego wartość rynkowa wyceniana jest na 5 800 zł. Z tego surowca produkowana jest polska heroina. Narkotyk ten wytwarza się z wysuszonych i zmielonych makowin. Jest on jednym z najniebezpieczniejszych i najbardziej uzależniających środków odurzających.

W kolejnej zatrzymanej przez funkcjonariuszy przesyłce znajdowało się 2200 szt. papierosów bez akcyzy i 32 pary skarpet z podrobionymi znakami Pumy, Nike i Adidasa.

Odpowiedzialnością karną za zatrzymany towar obciążani są adresaci paczek. Za posiadanie słomy makowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za papierosy bez akcyzy i odzież z podrobionymi znakami firmowymi można zapłacić mandat do 20 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group