Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10134
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Przestrzeń” w BWA

Środa, 20 sierpnia 2014, 8:22
Aktualizacja: 19:42
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Przestrzeń” w BWA
Fot. Organizator
“Przestrzeń” – tak zatytułowana jest poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii, której wernisaż odbędzie się 22 sierpnia (w piątek) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej). Wystawę można zwiedzać do 17 września.

Tematem pleneru, w którym uczestniczyło dziewiętnastu artystów, była przestrzeń. - Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego - pisze we wstępie do katalogu wystawy Marek Wasilewski. - Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, które zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się, wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi.

Wystawa prezentuje dzieła artystów związanych z regionem jeleniogórskim oraz artystów czeskich. To graficy, fotograficy, malarze, rysownicy oraz twórcy posługujący się “nowymi mediami”.

Bohaterami zbiorowej wystawy są: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska oraz Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Wystawa prezentowana będzie także w czeskiej galerii Josefa Jiry Bouckuv Statek w Malej Skale. Jej wernisaż będzie miał miejsce 6 września o godz. 17.00.

Projekt „Przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra i Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
125
Tak
40%
Nie
47%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group