Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7151
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Przestępcza ścieżka zamiast resocjalizacji

Piątek, 14 maja 2010, 8:55
Aktualizacja: 12:45
Autor: KAM
Wychowankowie próbowali okraść ośrodek szkolno–wychowawczy w Lwówku Śląskim. Policjanci ujawnili kilkanaście popełnionych przestępstw przez 15–letnich złodziei.

Kilka dni temu w nocy jedna z pracownic ośrodka usłyszała dźwięk tłuczonego szkła. To było impulsem do szczegółowej kontroli budynku i sprawdzenia wszystkich wychowanków, którzy w nocy przebywają w ośrodku.

Wychowawczyni zauważyła wybitą szybę w oknie, przez, które uciekło dwóch osobników. Po wyjściu na zewnątrz okazało się, że w pobliskich krzakach znajdowała się większość sprzętu RTV-AGD, który był własnością placówki.

Pracownicy ośrodka od razu zgłosili ten fakt policjantom z Lwówka Śląskiego. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy wpadli w ich ręce na drugi dzień. Złodziejami okazali się dwaj 15-letni wychowankowie ośrodka. Okazało się, że przestępcy mają na koncie liczne włamania do altanek i piwnic na terenie Lwówka Śląskiego.

- Gdyby nie współpraca z pracownikami ośrodka, zatrzymanie tych osób byłoby praktycznie niemożliwe. Na nasz wniosek o dalszym ich losie zdecyduje miejscowy sąd rodzinny – mówi Marek Madeksza oficer prasowy lwóweckiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group