Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6487
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przestępcy w urzędach

Czwartek, 16 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Przestępcy w urzędach
Fot. Archiwum
Sprzęt biurowy, telefony komórkowe, faksy a nawet komputery padają łupem złodziei, którzy wykorzystują nieuwagę lub naiwność urzędników. Policja chce położyć kres temu zjawisku.

Akcję „Uwaga, złodziej biurowy” policjanci mają rozpocząć w kwietniu.
– Będą roznoszone ulotki ostrzegające przestępcami. Powiemy, jakie są ich metody działania, aby uczulić pracowników w biurach. Przypomnimy też numery kontaktowe do dzielnicowych – zapowiada kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak zwalczać złodzieja biurowego? Osoby, które szwędają się po urzędzie, trzeba spytać, po co przyszły. Nieuczciwy petent na pewno odejdzie. Nie wolno też zostawiać otwartych pomieszczeń, umieszczać wieszaków z ubraniami blisko drzwi do biura, a torebki i inne wartościowe przedmioty trzeba chować do szafki zamykanej na klucz. I oczywiście, klucza nie zgubić.

Policja wie, że te rady są banalne, ale właśnie z takich banalnych powodów najczęściej dochodzi do kradzieży w urzędach. Rekordzista, który wykorzystał urzędniczą naiwność, ma 18 lat i…na koncie prawie sto kradzieży do biur i innych tego typu placówek.

– Nie pozostawajcie Państwo obojętni na czyjąś prośbę o pomoc w takich sytuacjach. Kontaktujcie się z najbliższą jednostką policji lub komisariatem w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 5 tel. 075/7520150 lub 997 – apelują funkcjonariusze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group