Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6280
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przesłanie Ojca Świętego Franciszka dla KSON–u

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 maja 2020, 11:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2020, 11:40
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Chociaż pracujemy zdalnie – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON – to realizujemy założony program i od maja rozpoczynamy na początku w Radio KOSN obchody 100–lecia urodzin Jana Pawła II.

Od dwóch lat wspólnie z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego, UMWD realizowane są Dni Muzyki Papieskiej, a ubiegłoroczny koncert pt. „Offertorium Musicale” dedykowany był trzem papieżom: Benedyktowi, Franciszkowi i Janowi Pawłowi II. Płyty DVD z inauguracyjnego koncertu w Kościele Garnizonowym czekają na fanów, będzie można je odebrać w KSON jak skończy się remont w miesiącu lipcu br., ale można również obejrzeć i wysłuchać koncert na YouTube i na www.kson.pl oraz www.radiokson.pl.

Przed paroma dniami wpłynął do Sejmiku list od Papieża Franciszka, który m.in. dziękuje za przesłane płyty i życzy organizatorom i wykonawcom III Dni Papieskich w bieżącym roku powodzenia. Treść listu podpisanego przez Księdza Edgara Pene z Sekretariatu Stanu.

Inauguracyjny Koncert III Dni Papieskich zaplanowaliśmy – mówi Agnieszka Nowak z KSON – na 16 października br, a będzie to bez względu na formę koncertu Msza Koronacyjna W.A. Mozarta, w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z solistami i chórem. Tej inicjatywie przeszkodziła pandemia! Z tego wzglądu zamierzamy ten koncert konsekwentnie zrealizować poprzez program „Kultura w Sieci”. Koncert nagrany zostanie w zależności od sytuacji w Filharmonii lub w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego z publicznością lub bez, a w każdym razie udostępniony będzie jak największej rzeszy słuchaczy i widzów. O losach planowanego koncertu w tej zmiennej sytuacji będziemy informowali nie tylko mieszkańców regionu.

W maju, w nowym ramowym programie RadioKSON, zaplanowało cykl audycji na temat nauk Świętego Jana Pawła II, które może szczególnie powinny trafić nam do serc teraz, gdy wielu ludzi potrzebuje nie tylko materialnego wsparcia i otuchy. Będziemy również w tych audycjach prezentowali fragmenty koncertów papieskich z ubiegłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Dorsz 2-05-2020 12:00
Kościoła tego nie kupi; a i dopóki ja żyję, nie uwierzę w nawrócenie Judasza.
~Cesiu jasnowidz po piwie 2-05-2020 12:41
To nie jest OJCIEC ŚWIETY nie ubliżajcie świętym . Jak mówi ŚWIETY rydzyk ( bez świeceń kaplańskich ) ten na piedestale Watykanu to PASTOR!!!!!!! Potwierdza to ks. NATANEK i jego należy posłuchać co dzieje się w Watykanie naprawdę , jak doszedł do władzy , kto go wywindował na Tron PIOTROWY.
~ 2-05-2020 15:31
do: ~Cesiu jasnowidz po piwie (12:41)
Co za bzdury. To pisze jakiś PISIOR.
~rsz 2-05-2020 17:31
A to nie jego szef stworzył tych niepełnosprawnych?
~Zyta 5-05-2020 16:47
(Do Dorsza)Na szczęście ryby nie żyją dlugo
~To my 6-05-2020 12:26
A kto jest tym Judaszem ? Warto poczytać informację z różnych źródeł, by dowiedzieç się , że postać Judasza nie do końca definiowana jest tak, jak podaje Biblia. Dla wszystkich žyczenia zdrowia .
~Hose 7-05-2020 0:29
Rezygnacja z chrześcijanizmu jest jak rezygnacja z heroiny. Po czasie widać jak wielka jest to bzdura. I że w ogóle nie trzeba było zaczynać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group