Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5700
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przerzedzanie drzew na ulicy Słowackiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 marca 2012, 13:30
Aktualizacja: 13:30
Autor: Es
Fot. RED
Konary kolejnego wiekowego drzewa trafiły dziś pod piły ekip drwali, którzy realizują wycinkę na jednej z (jeszcze) najbogatszych w dęby i buki ulic jeleniogórskich.

Znaczek “x” wymalowany farbą, wskazujący na drzewa, które wkrótce zostaną wycięte, znajduje się jeszcze na kilku pniach. W minonym roku i poprzednich latach ogołocono z drzew znaczną część ulicy Słowackiego. Wycinka będzie realizowana sukcesywnie. Zbyt rosłe pnie nie zawsze są zdrowe, zasłaniają też mieszkańcom słońce, a w razie silnego wiatru spadające z drzew gałęzie mogą poczynić szkody w obejściach i zniszczyć samochody. Na razie w miejsce wyciętych drzew (głównie masywnych dębów) nie prowadzi się nowych nasadzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~?? 15-03-2012 14:09
A co z pięknymi świerkami, które wycięto przy rozebranych barakach po MOPSie. Też były w słabej kondycji. Skandal.
~ 15-03-2012 14:50
Oj co redaktorzy slepi sa ;). Na zdjeciu ewidenctnie widac ze scinane drzewo znajduje sie na prywatnej posesji. To przyciete ktore jest na blizszym planie bylo przycinane kilka tygodni temu. Jak trzeba to niech scinaja tylko nie to robia porzadnie czyli po wycieciu niech usuna pien np poprzez sfrezowanie. A po jakims czasie niech zostana zasadzone nowe drzewa. W takim tempie to juz niedlugo beda wszedzie trawniki udekorowane pieknie przez wlasicieli psow.
~ 15-03-2012 15:36
Czy nikogo nie zastanowiło, że wycina sie drzewa naprzeciw niektórych prywatnych willi, jakby tylko tam rosły chore i niebezpieczne? Następstwem tej wycinki bedzie zapewne założenie nowych zasłon w oknach aby pasowały do wystroju budynku! Mam nadzieję, że inspirator tej wycinki posadzi nowe drzewa w znaczącej ilości (na własny koszt, oczywiscie)!
~aaa 15-03-2012 18:40
kto decyduje o tym czy dzewo jest chore czy zdrowe? bo większość wyciętych na słowackiego dębów miała pnie zdrowe. co do przycinki to chyba powinna ona też być prowadzona z zachowaniem korony. co za "fachofcy" pracują w ochronie środowiska, że wydaje takie zezwolenia. czy dokonują jakiś oględzin przed i po wydaniu decyzji o ścięciu/przycięciu?
~Trzy grosze 15-03-2012 20:29
"...na razie w miejsce wyciętych drzew (głównie masywnych dębów) nie prowadzi się nowych nasadzeń..." a szkoda - coraz bardziej smetne robi sie to miasto...krotkowzroczna polityka, kogo? no wlasnie kogo...?
Piipi Jelonkowa 15-03-2012 20:54
..do - [~Trzy Grosze ] .. jest Fundacja EKO Rozwoju i .. tam również "obronca drzew" Pan Jerzy Niczyporuk ! ~Wiesz ? ...drzewa mają jednak nad nami przewagę,gdyż to właśnie my-ludzie będziemy dla nich pokarmem ! /..patrz.cmentarz /
~jega 16-03-2012 9:54
Za drzewami optują barany mieszkające w blokach, co drzewa oglądają w lesie lub w telewizji trawam. Jakby jeden z drugim naprawiali dach po każdym wietrze gdy konary łamią dachówki, gdyby musieli czyścić rynny z gałęzi, liści czy igliwia aby woda nie lała się po ścianie - to inaczej by ćwierkali. Drzewa w lesie - tak, przy domu NIE. Komu konar spadł na furkę, ten też wie co sądzić w temacie.
~jega 16-03-2012 10:00
Drzewa wycina się naprzeciw "prywatnych willi" bo ich właściciele wiedzą co to koszty utrzymania budynku, ile to kosztuje jeśli dopuści sie do wyrośnięcia wielkiego drzewa. Kiedyś ogrodnicy pilnowali, drzewko ponad 5m - do pieca i sadzili nowe a nie cackanie sie z kostropakami wysokimi na 25-30m z których same szkody. Tlen niech drzewka produkują w lesie a nie nad moim balkonem.
~Wyindywidul 16-03-2012 10:04
Świadomość ekologiczna u niektórych jest zerowa, drzewo przedstawia sobą dopiero jakąś wartość, kiedy jest składowane w komórce za stodołą! Tak uważał rodzic, a jego syn - kiedy pali sie w nowobogackim kominku!Najsmutniejsze w tym jest, że nie nabywa się tej świadomości wraz z wykształceniem, a "lekką ręką" wydawane zezwalenia ścinki przez urzędnika niebezpiecznie mijają prawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group