Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7177
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przepytaj kandydatów na prezydenta miasta!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 października 2018, 15:23
Aktualizacja: Piątek, 26 października 2018, 6:14
Autor: Jel
W drugiej turze wyborów samorządowych o fotel prezydenta Jeleniej Góry stoczą batalię: Jerzy Łuźniak i Krzysztof Mróz. Obu kandydatów chcemy zapytać o ich wizję rozwoju naszego miasta. O pytania prosimy naszych Czytelników – mieszkańców Jeleniej Góry, które w ich imieniu zadamy kandydatom. Pytania zadawajcie w komentarzach do 25 października, do godz. 22.00.

Twoja reakcja na artykuł?

19
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
10%
Nudzi
4
10%
Smuci
4
10%
Złości
10
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (153) Dodaj komentarz

~xd 22-10-2018 15:34
Mroz najlepszy Kandydat nie wazne czy pis czy po wazne ze chce zrobic cos dla Jeleniej i dla Mlodych ! Popieram uczciwego czlowieka !
~ygt7ttgyugo 23-10-2018 7:44
do: ~xd (15:34)
Panie Łużniak kto odpowiada za brak ronda na powstającej pseudo-obwodnicy, brak ronda na wjeździe od strony radomierza w razie kolizji lub wypadku spowoduje utrudnienia do wjazdu i wyjazdu z jeleniej góry co było widoczne przy budowie korki po kilka kilometrów - więc kto to zaakceptował ?
~Obywatel JG 23-10-2018 10:27
do: ~ygt7ttgyugo (7:44)
https://www.jelonka.com/eksperci-dostrzegaja-upadek-jeleniej-gory-70190
~jj 23-10-2018 14:30
do: ~ygt7ttgyugo (7:44)
Jaki brak? Przecież właśnie budują.
~ 23-10-2018 15:50
do: ~jj (14:30)
Od strony Radomierza nie budują ronda.
~IrenaOchucka 23-10-2018 17:00
do: ~ygt7ttgyugo (7:44)
To pytanie jest bez sensu: "Kto odpowiada za brak ronda?", A ja się pytam - kto odpowiada za brzydką pogodę Panie Łużniak? No kto? To jest pytanie bez sensu w pewnym sensie. Lepsze pytanie, to na przykład: ---- Jak to możliwe, że jeleniogórzanom obiecuje się od dekad drogi i ścieżki rowerowe, które są o wiele (wręcz nieporównywalnie) tańsze i łatwiejsze do wybudowania niż normalne drogi, ale poza obiecankami jakoś nie można się ich doczekać? Inne pytanie: --- Gdzie Pan Łużniak widział, że Karpacz i Szklarska Poręba są większą i popularniejszą atrakcją turystyczną od Zakopanego? Jak się ktoś wybierze do Karpacza poza wakacjami, to na ulicach tylko wiatr, jak we wiosce (bo to jest wioska, prawa miejskie w latach pięćdziesiątych, wiochy połączyli do kupy i tyle), nawet w zimie nie ma za wiele turystów. Kolejne pytanie: ---- Czy to nie jest trochę tak, że lokalna polityka była dotychczas bardziej przyjazna mieszkańcom okolicy, niż samym jeleniogórzanom? Czy tak powinno być? Może mieszkańcy Jeleniej Góry, którym się gorzej powodzi powinni zacząć kłusować w okolicznych lasach? Chciałabym wiedzieć, czy odpowiednie służby będą patrzeć w inną stronę w takich przypadkach? To pytałam ja - Irenka:) Buziaczki.
~bolek 30-10-2018 19:13
do: ~xd (15:34)
chce coś. Niech idzie na hamburgera do McDonalda. Polecam
~nihilscire 22-10-2018 15:38
...Mróz jest najgorszym wyborem dla JG, tak jak wybór pis dla Polski...wstawanie z kolan i powrót do normalności...tego nie da się już zatrzymać...śmiać mi się chcę z tych wszystkich misiewiczów, którzy tak przebierali nogami szykując się do objęcia stołków...nic z tego... brawo Panie Łużniak...
~Pola20 22-10-2018 18:56
do: ~nihilscire (15:38)
No to woda..śmieci w górę..nadal marazm i kolesiostwo..moje rodzinne miasto .. Szkoda słów! !!
~Obywatel JG 23-10-2018 10:28
do: ~nihilscire (15:38)
Problem Jeleniogórzan głosujących na PO + .N polega na tym ze w swojej wyobraźni widzą propagandowo stworzony obraz „złego PiS’u, a nie widzą upadku Jeleniej Góry. Główne grzechy wieloletnich włodarzy Jeleniej Góry to doprowadzenie do wyludnienia, upadek „starej” części miasta, fatalny stan dróg, segregacja odpadów to fikcja, przewlekły sposób działania magistratu w wielu sprawach jeleniogórzan, brak konkretnego programu dla miasta tylko slogany (np. „ poidełka dla turystów” śmiech zwala z nóg), brak wolnych miejsc parkingowych, nepotyzm, OLBRZYMIE ROSNĄCE ZADŁUZANIE JELENIEJ GÓRY – my będziemy płacić – pewnie podniosą podatki, bo realnych planów rozwoju brak a ktoś musi zapłacić czyli Ty i Ja bo przecież nie magistrat. „Jelenia Góra znalazła się w niechlubnej czołówce rankingu, bowiem plasuje się na 41. pozycji wśród 122 upadających miast Polski.” Głosując na Łużnika bierzecie na swoje sumienie kontynuację upadku Jeleniej Góry !!! i zamykacie możliwość rozliczenia poprzedniej ekipy za zło które za ich polityki dotknęło Jelenią Górę !!!
~ 23-10-2018 15:54
do: ~Obywatel JG (10:28)
Mądre słowa, ale już nic nie dadzą bo nawet jeśli wybory wygra P. Mróz to i tak rada już jest oddana KO, tak więc pozamiatane.
~Boss 23-10-2018 19:46
do: ~Obywatel JG (10:28)
Ludzie nie zagłosowali na PO i Nowoczesną tylko na oszustów którzy zmanipulowali ich i utworzyli nowe twory polityczne zmienili szyld dla zmyłki bo wiedzieli że jako PO nie dostaliby żadnego poparcia taktyka zastosowana została w całym kraju bo ludzie tak naprawdę nie interesują się polityką głosują albo za albo przeciw chcieli zagłosować przeciw PO część przeciw PIS i zostali przez Platfusów oszukani bo Ci ukryli się za nowymi nazwami i takim sposobem mamy znowu tych których nie chcieliśmy PIS zagrał przynajmniej w otwarte karty ,kto był na wyborach to widział listy do głosowania szczególnie do sejmików sami bezpartyjni PO-wcy
~Wacek 23-10-2018 17:45
do: ~nihilscire (15:38)
A ja myślę, że PiS to najlepszy wybór dla Polski, a Mróz, to najlepszy wybór dla Jeleniej Góry. Różniaca między PiS i resztą sceny politycznej jest bardzo prosta - PiS chce pomagać ludziom, w szczególności tym, którzy tej pomocy potrzebują, robiąc to w sposób systemowy, zmieniając prawo, i za to ludzie ich popierają. Czy 500+ jest tylko dla "znajomych Królika". Nie - to jest prawo, zapisane w ustawie, dla każdego, czy lubi PiS, czy nie. Nie trzeba się zaprzyjaźniać z władzą, żeby coś uzyskać. Takich systemowych zmian jest o wiele więcej. Bo np. czy nikt nie mógł wcześniej obniżyć składek na ZUS lub uzależnić ich od wysokości dochodu lub przychodu dla tych, którzy chcą prowadzić działalność, ale nie zarabiają zbyt wiele [ding, ding, KRUS:)]? Szara strefa to według PO/PSL/SLD zapewne o wiele lepsze rozwiązanie? Podatki im śmierdziały? A może składki były państwu polskiemu niepotrzebne? Pewne rzeczy można było zrobić dawno temu, ale wielu ludzi zrobiło wiele, by wszystko zostało po staremu. A dzisiaj mamy kryzys demograficzny, dwa miliony ludzi wyjechało za pracą za granicę, a w Polsce te zagraniczne fabryki i hipermarkety mogą w pewnym momencie zniknąć, zwyczajnie dlatego, że zagranicznej firmie fabryka w Polsce nie będzie się dłużej opłacać. Co wtedy? Mamy najtańszą siłę robocza w Unii Europejskiej - jak z niej korzystamy? Tworzymy własne firmy i produkty, produkujemy i eksportujemy? W jakim miejscu pod tym względem jest Jelenie Góra? To fascynujące, jak w tym mieście ludzie przez dekady dają władzę tym samym politykom, bez żadnego pozytywnego efektu.
~ 22-10-2018 15:48
Pytanie nr 1. Panie Łużniak - dlaczego single tracki w Sobieszowie wykonywane są niezgodnie z projektem i uwagi organizacji Pomba, która miała nadzorować inwestycję, zostały zignorowane? Zmieniane są przebiegi toru jazdy, zmieniany jest materiał podbudowy trasy, zmieniany jest profil pionowy szlaków i poziom ich trudności. Na trasach powstają przeszkody i niedociągnięcia stanowiące zagrożenie dla jeżdżących. Dlaczego straszył Pan przedstawicieli organizacji Pomba, że zrobi im złą opinię w środowisku, jeśli nie przestaną zgłaszać uwag? Dlaczego odebrał im Pan ostatecznie nadzór nad inwestycją? Pytanie nr 2. Dlaczego w Jeleniej Górze nie powstają asfaltowe drogi dla rowerów, a jedynie drogi dla rowerów i pieszych wykonane z kostki i będące w praktyce chodnikami z dopuszczonym ruchem rowerów? Pytanie nr 3. Czy rozważa Pan w ogóle odciążenie centrum z ruchu samochodów i powrót do koncepcji sprzed kilku lat budowy łącznika drogowego od skrzyżowania Jana Pawła II - Sobieskiego do ulicy Wolności przez zdegradowane tereny na tyłach ulic Kasprowicza i Groszowej? Takie rozwiązanie odciąży ulicę Wolności, Wyszyńskiego i Podwale oraz pozwoli wprowadzić tam pasy ruchu dla rowerów, które połączą centrum z Zabobrzem. Pytanie nr 4. Dlaczego nie kontynuuje Pan rozpoczętej budowy obwodnicy południowej w kierunku zachodnim, czyli w stronę trasy czeskiej? Dlaczego porzucono budowę obwodnicy i zakończono ją na ul.Sudeckiej? Obwodnica Maciejowej, to nie to samo co obwodnica południowa, która miała być dwujezdniowa i miała odciążyć centrum miasta, a nie jego obrzeża.
~lkjhg 22-10-2018 16:32
do: ~ (15:48)
Trafne pytania które można uzupełnić: co konkretnie zdecydowało o wyborze realizowanego wariantu obwodnicy Maciejowej i kto konkretnie podjął taką decyzję? Dlaczego pominięto zapisy studium komunikacyjnego, który przewidywał wariant 2+2 z wykorzystaniem węzła Grabarów do wpięcia w niego ul. Wrocławskiej (wówczas nie byłoby ronda 150m za wiaduktem). Dlaczego realizowany wariant uniemożliwia rozbudowę obwodnicy do pożądanego wariantu 2+2 (choćby mosty i przepusty to uniemożliwiają)?
~Wyborca 23-10-2018 9:52
do: ~lkjhg (16:32)
Popieram pytanie o obwodnicy na trasę czeską. Maciejowa to nie etap drugi jak miało być. Z informacji od mieszkańców Maciejowej to teren, gdzie budowana jest obwodnica Maciejowej tereny zostały w niektórych miejscach wykupione przez radnych i z zyskiem skupione pod budowę drogi. Myślę że tym powinien się ktoś zająć.
~zgred 23-10-2018 11:18
do: ~ (15:48)
Dlaczego Miasto odstąpiło od ogłoszenia w II kwartale br. przetargu i realizacji inwestycji wpisanej do budżetu polegającej na budowie traktu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Granicznej przy granicy z Jeżowem Sudeckim? Dlaczego w kwestii ew. wspólnej drogi wraz z drogą dla pieszych i drogą rowerową nie podjęto rozmów z władzami gminy Jeżów?
~Podatnik 23-10-2018 16:02
do: ~zgred (11:18)
Dla pieszych chodnik a dla pojazdów w tym także rowerów jezdnia
~Miś 23-10-2018 22:31
do: ~ (15:48)
Taki drobny wtręt. Mogę się mylić, ale obwodnica południowa nie jest chyba już tak bardzo potrzebna. To znaczy jest, ale będzie przecież droga ekspresowa z Bolkowa do Lubawki, więc ludzie pewnie będa jeździć na Czechy tamtędy. Za kilka lat znaczy się. A jeżli chodzi o budowę dróg w Jeleniej Górze, to coś mi się wydaje, że te drogi, a w tym obwodnica południowa, to powinny być lata temu, gdyby nie głupawe pomysły i wywalanie pieniędzy w błoto, na zbędną fikcję, jak chociażby zabobrzański węzeł. Wystarczy popatrzeć na fragment obwodnicy południowej już wybudowany. To zwyczajna strata pieniędzy. Zamiast zrobić zwykłe rondo na wjeździe do Maciejowej, prosty i bezpieczny zjazd na Wicka Pola, dalej następne rondko i z Wicka Pola wjazd na pojedynczy wiadukt i jedną jezdnię do Sudeckiej, rondko na Sudeckiej itd., pieniądze zostały wydane na co najmniej dwa nikomu nie potrzebne wiadukty i dodatkową jezdnię do Sudeckiej. Ten odcinek od Pola do Sudeckiej przez większość doby świeci pustkami. Jak na to patrzę, to się zastanawiam, czy to się nie kwalifikuje, jako niegospodarność. Moim zdaniem tak. Może ktoś powinien to gdzieś zgłosić?
~Mz 22-10-2018 15:51
Brawo Panie Łużniak ? Za co te brawo? Za powolne dopowadzanie j, góry do mało atrakcyjnego, zaniedbanego i zadluzajacego się miasteczka? Za 5 lat jak dziadek Lużniak odejdzie na emeryturę w Jeleniej będzie 50tys mieszkańców i puste lokale po galerii nowy rynek!
~mkkafe 22-10-2018 20:07
do: ~Mz (15:51)
Pyt.1 kiedy bedzie wybudowany basen,,Definek,, przy szkole nr 10? Pyt.2 dlaczego tak strasznie smierdzi z oczyszczalni scieków jadąc w kierunku Tesco , czy nie można zlikwidować tego smrodu, jak tu mieszkać? Potrzebne maski..
~Jarek 22-10-2018 15:54
Pytanie do Pana Łużniaka o ścieżki rowerowe. Proszę powiedzieć czy budowa takowych jest w ogóle w Pana zamiarach? Ile kilometrów nowych dróg rowerowych zadeklaruje Pan wybudować w najbliższych 5 latach?
~ 22-10-2018 19:04
do: ~Jarek (15:54)
A ja jako podatnik nie mam ochoty dokładać się do zachciewajek rowerzystów, tym bardziej że jest cała masa innych o wiele ważniejszych spraw
~Ehh 22-10-2018 23:03
do: ~Jarek (15:54)
Wściekli się z tymi rowerami. Jakby nie było ważniejszych spraw.
~ 23-10-2018 12:36
do: ~Ehh (23:03)
Tylko potem pamiętaj, żeby nie wyzywać na rowerzystów, że tamują ruch. Jeśli nie mają swoich dróg, to będą jeździć po jezdni, a w mieście na skrzyżowaniach mogą nawet środkiem pasa, bo jest to dopuszczalne.
~jj 23-10-2018 14:36
do: ~Ehh (23:03)
Chcesz zgnić w tym swoim fotelu z puszką piwa w łapie, twoja sprawa. Aktywni normalni ludzie walczą o bezpieczne drogi rowerowe.
~ 22-10-2018 15:55
Pytanie nr 5. Dlaczego nie zlecono w projekcie remontu teatru naprawy stropów, przez co teatr ma teraz ogromne problemy, a miastu grozi ryzyko zwrotu 15mln dotacji? Pytanie nr 6. Dlaczego miasto tak uparcie dążyło nieudolnie do remontu pałacyku na Zabobrzu, dzięki czemu w kilka lat doprowadziło go do ruiny? Pytanie nr 7. Dlaczego miasto nie inwestowało w bieżące remonty w MDK i próbowało je zlikwidować, czym doprowadziło do ruiny budynku, który dziś wymaga o wiele większych nakładów? Pytanie nr 8. Dlaczego miasto nie znalazło pieniędzy na budowę basenu przy SP10 i utraciło dotację? Pytanie nr 9. Dlaczego miasto tak nieudolnie organizuje przetargi na przebudowę ulic i skrzyżowań? Przetarg na budowę ronda na Lubańskiej był unieważniany 3-krotnie i dalej nie widać szans na budowę. Pytanie nr 10. Dlaczego miasto zgłosiło się tylko do jednej edycji programu Kawka, jeśli mogło zgłosić się do trzech, a wziąć udział w dwóch? Tak Pan chce walczyć z niską emisją? Pytanie nr 11. Dlaczego autobusy MZK wciąż jeżdżą stadami, pomimo zmian w rozkładzie? Pytanie nr 12. Dlaczego w mieście jest brudno? Pytanie nr 13. Dlaczego nie są remontowane żadne ulice w centrum miasta? Pytanie nr 14. Dlaczego nie korzysta Pan z rządowych programów dofinansowania. Chociażby takich jak Mieszkanie+, ale nie tylko. Czy nienawiść do PiS jest silniejsza, niż korzyści, które miasto mogłoby z tych programów mieć? Pytanie nr 15. Dlaczego wszystkie inwestycje są oddawane z niedociągnięciami i po licznych skandalach, opóźnieniach lub z ryzykiem zwrotu dofinansowania?
~# 22-10-2018 19:23
do: ~ (15:55)
o tak, to są bardzo dobre pytania! proszę redaktorów o ich uwzględnienie w rozmowach z kandydatami
tomek44 22-10-2018 23:06
do: ~ (15:55)
Pewnie nie zauważyłeś tego, że wszystkie pytania a) dotyczą przeszłości b) adresowane są do Jerzego Łużniaka c) żadnego nie zadałeś Krzysztofowi Mrozowi (a no tak bo jego nie ma o co pytać ślizgiem przeszedł z radnego na senatora w życiu nic nie zrobił) ergo żadne z pytań nie powinno być zadane jak już to Marcinowi Zawile chociaż teraz to możesz go ładnie poprosić, a on może ci ładnie nie odpowiadać na nie bo nie musi.
~ 23-10-2018 10:40
do: tomek44 (23:06)
Za inwestycje w mieście odpowiadał Łużniak, a nie Zawiła. Najpierw się dowiedz, jaki był podział funkcji prezydentów, a potem opowiadaj głupoty.
~Piotgsu 22-10-2018 15:59
Czy zamierza Pan wybudować na terenach miejskich dodatkowe miejsca postojowe na Zabobrzu I II, III ? Jak tak to gdzie i kiedy ? Czy wogóle Pan widzi co się dzieje na ulicach i trawnikach Zabibrza.
~Natalia _P 22-10-2018 16:04
do: ~Piotgsu (15:59)
Moze by tak wyburzyc kilka bloków? Czy masz jakis inny pomysl?
~ 22-10-2018 21:51
do: ~Natalia _P (16:04)
Płacimy różnym takim za myślenie swoimi podatkami że mamy prawo żądać nawet cudów
~ 22-10-2018 21:54
do: ~Natalia _P (16:04)
Można zlikwidować kilka trawników-sralni dla psiarzy
~fra 22-10-2018 20:27
do: ~Piotgsu (15:59)
Nie nie zamierza ,to nie teren miasta a spoldzielni
~ 22-10-2018 22:02
do: ~fra (20:27)
Takim jak ty co tylko ręce bezradnie umieją rozkładać podziękujemy, paszoł won
~Piotgsu 23-10-2018 11:02
do: ~fra (20:27)
Spoldzielnia to nie tylko zabobrze. Wiecej jest terenów miasta niz spoldzielni.
~ 22-10-2018 16:01
Pan Łuzniak już jest tyle czsu u boku pana prezydenta i w dalszym ciagu nic sie nie dzieje ja już pracuję 3 lata w Niemczech i nadal Jelenia Góra robi sie pusta miasteczko opuszczonych ludzi młodych zero zakładów pracy te które sa to pracuje sie jak w nie woli przydało by sie przypilnowac i odmłodzic Jelenia Górę dla mnie obojetnie kto bedzie zadził oby zadził skutecznie ja stawiam na Pana Mroza pozdrawiam zobaczymy co nowy zrobi bo ci którzy juz żądza nic nie zrobią a szczególnie z Po
~Hmmm 22-10-2018 16:01
Czy stworzy Pan takie miejsce gdzie zarówno pełnoletnia młodzież jak i pozostali mieszkańcy miata mogliby się spotkać wieczorową porą na świeżym powietrzu, w celach towarzyskich. Zaznaczam że nie chodzi tu o miejsce ogródków na placu ratuszowym, gdyż występuje tam konieczność zakupu piwa w lokalnych knajpach.
~Hmmm 22-10-2018 16:02
do: ~Hmmm (16:01)
Miasta*
~Vito Corleone 22-10-2018 16:28
1. Co z zameczkiem na Zabobrzu niszczejącym i terenem parku wokół niego? 2.Co z terenem dawnego targowiska na Klilińskiego?18 lat odłogiem i zero konsekwencji prawnych wobec włodarzy , którzy dopuścili do jego zniszczenia ? 3.Co z ożywieniem wymarłego centrum ulicy 1 Maja? 4. Co imprezami i życiem kulturalnym w JG od października do maja nic się nie dzieje w centrum miasta.
~ 22-10-2018 19:38
do: ~Vito Corleone (16:28)
Październik kroku jazz festiwal, zima w lutym festiwal filmowy zoom, no nie wiem czy tak nic
~ 22-10-2018 16:36
Jeżeli ktoś oglądał wywiad z Łużniakiem w Rozmowie faktów na TVP3, to wie, że ten człowiek kłamie nawet przed kamerą. Dziennikarz zadał mu kilka pytań. Między innymi - dlaczego miasto nie brało udziału we wszystkich edycjach programu Kawka, czy spadek bezrobocia nie jest przypadkiem zasługą spadku ludności oraz jaki ma Łużniak sposób na zahamowanie spadku ludności, a także jaki jest pomysł na rozwój miasta. Łużniak odpowiedział - to nieprawda, że miasto nie wzięło udziału we wszystkich edycjach programu Kawka, to nieprawda, że ludność miasta spada, a dane Głównego Urzędu Statystycznego są przeterminowane, nieaktualne i sprzed kilku lat. Rozumiem, że Pan Łużniak ma kompetencje do podważania kompetencji GUS oraz robił własne badania liczby ludności. Jeśli zaś chodzi o świeże pomysły na rozwój, to Łużniak odpowiedział, że nie będzie żadnej rewolucji, bo miasto rozwija się znakomicie i idzie w dobrym kierunku. Wszyscy widzimy, jak się znakomicie rozwija, porównując np. do Bolesławca lub Wałbrzycha. Ten człowiek kłamie w żywe oczy. Ale chyba nawet gorsze od kłamstw jest to, że uważa, że w JG wszystko idzie w dobrą stronę i nie potrzeba zmian! Czyli byle było, tak jak było. Nie chcę takiego prezydenta. Mam nadzieję, że więcej osób myśli podobnie do mnie. Mam nadzieję, że nie olejecie drugiej tury wyborów i pójdziecie głosować na alternatywnego prezydenta. Nie chcę, żeby obecny układ dalej trwał. Wybierzcie prezydenta o 20 lat młodszego i nie powiązanego w żaden sposób z tymi wszystkimi SLDowcami i POwcami w mieście. Niech układ w końcu padnie.
~*3 22-10-2018 18:58
do: ~ (16:36)
A La Rambla,zapomniales
~Tosia 11 22-10-2018 22:32
do: ~ (16:36)
Zgadzam się.
~Wyborca z cieplic 22-10-2018 16:51
Czy mozna ograniczyc ruch w Cieplicach i zakazac wjazdu autokarom plac kombatantów i zrobić jednokierunkowa w strone poczty w Cieplicach. Czy jest szansa na zrobienie atrakcji turystycznej z góry soltysiej i zrobienie cos w koncu z ryneczkiem w Cieplicach. Aby nie straszył może zmiana lokalizacji? Jak wg planow za obrebalskiego ma byc tam droga. I czy mozna zmienic ukwiecenie w parkach na ladniejsze kwiaty i krzewy
~Sport 22-10-2018 16:52
Czy pan zamierza zmienić stosunek do sportu na największe kluby sportowe w mieście po co było budować stadion za ponad 16 mil jak się nie ma na drużynę to tak jak by się nie mialo paliwa do samochodu kokretnie ile pan ma zamiar zwiększyć wydatki na sport kwalifikowany tak jak odbywa się to w podobnych miastach do naszego ?
~--.. 22-10-2018 17:03
Pytanie 1. Kiedy i jakie są plany co do udrożnienia ruchu pojazdów w centrum miasta?. Pytanie 2. Dlaczego nie są usuwane usterki oświetlenia ulicznych lamp ?. Czy miasto ma być stolicą ciemności? np ul. Wolności ,Powstańców Wielkopolskich ,Karola Marcinkowskiego i wielu innych. Pytanie 2. Dlaczego drogi nie są remontowane ? , kiedy studzienki będą wyregulowane np: ul Karola miarki , ul. Wolności na wysokości MPGK i wielu innych miejscach? Pytanie 3. Czy jest w planach budowa nowych obwodnic Jeleniej góry?. Pytanie 4. Czy powstaną nowe miejsca parkingowe ?. Pytanie 5. Jakie są pomysły na Jelenią Górę , aby dogonić inne rozwijające się miasta np : Wrocław . Pytanie 6. Czy są nowe pomysły rozrywki oprócz tych co już wiemy dla mieszkańców? Pytanie 7. Jak Pan myśli dlaczego część mieszkańców głosowała na innych kandydatów? Pytanie 8. Jakie wnioski wyciągnie Pan by przekonać pozostałych mieszkańców co do pomysłu na Jelenią górę ?. Pytanie 9. Co trzeba zrobić , żeby Jelenia góra nie była tylko przejazdem dla turystów np: do Karpacza. Pytanie 10. Jak przyciągnąć ludzi , aby chcieli w naszym mieście zamieszkać ?
~Obietnice z własnej kieszen? 22-10-2018 18:10
Skąd pan weźmie pieniądze na spełnienie obietnic wyborczych?
~ 22-10-2018 18:19
do: ~Obietnice z własnej kieszen? (18:10)
Jakich obietnic? Mróz ma swoją piątkę i kilka mniejszych pomysłów, a Łużniak co obiecał? Przecież jasno powiedział, że nie będzie żadnej rewolucji, tylko kontynuacja dotychczasowych rządów. Czyli marazm, stagnacja i wychodzenie z długów, których narobił.
~Bolek70 22-10-2018 18:14
Pytania do kandydatów na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry; 1) Jak Pan planuje i w jakim okresie czasowym zagospodarować teren po dawnym rynku przy ulicy Kilińskiego? 2) Jak Pan planuje i w jakim okresie czasowym zagospodarować teren po dawnej fabryce Celwiskoza (ten teren w obecnym kształcie to wielki wstyd dla miasta)? 3) Czy przewiduje Pan ulgi przy parkowaniu w ścisłym centrum miasta dla posiadaczy samochodów hybrydowych?(Posiadaczy elektrycznych praktycznie nie ma). 4) Jak chce Pan skutecznie w najbliższym czasie walczyć z koszmarnym smogiem w Jeleniej Górze?W okresie zimowym są dni w których trudno jest oddychać w sanatoryjnej częsci miasta- Cieplicach. Dziekuję Paweł z Jeleniej Góry
~Tu 22-10-2018 18:31
Co wogole chce Pan zrobić dla mieszkańców Jeleniej Góry ( wszystkich bez względu na przynależności polityczne itp) i skąd będą na to fundusze ?
~Mam prawo wiedzieć ! 22-10-2018 18:44
Panie Jerzy .Łużniak ! - dlaczego jako Vice-Prezydent !!! Pozwala pracownikom firmy ,,Wodnik „ na spuszczanie codziennie wody z ,,Hydrantów” generujàc pobór na głównym liczniku w stacjach zurzycie ? Setki tyś , metrów szejsciennych idzie w błoto a to przekłada się na cenę za kutra płacą mieszkańcy ?
~*3 22-10-2018 18:55
1.Czy zamierza jeżeli tak to w jaki sposób wspierać drobnych(małych,rodzinnych) przedsiębiorców 2 .podatek od nieruchomości dla malopowierzchniowych lokali 3.restruktryzacja zatrudnienia w UM 4.optymalizacja kosztów w UM i podległych spółkach 5 sport wyczynowy w mieście,formy wsparcia
~*3 22-10-2018 18:58
Czy to prawda że Zawiła ma zostać Vice prezydentem?
~doszlymniesluchy 22-10-2018 19:29
do: ~*3 (18:58)
niech zgadnę - aktualny jeszcze kierownik biura prezydenta - j.z?
~AB 22-10-2018 18:59
Mam jedno pytanie-czy zamierza Pan coś zrobić z byłym stadionem przy ul Podchorążych który zmienia się w zarośnięte wysypisko śmieci razem z położonym obok terenem po wojsku i byłej oczyszczalni ścieków?Od lat w planach jest budowa drogi łączącej Zaborze III z ul Podchorążych, i co?
~ 22-10-2018 19:06
Czy planujecie podjąć jakieś działania w celu odzyskanie województwa Jeleniogórskiego lub wydzielenia woj Karkonoskiego ?
~ 22-10-2018 19:28
do: ~ (19:06)
W całej Polsce powinien wrócić dawny podzisł województe, bo obecny to żenada i jest dobry tylko dls 18 miast
~Matka z dzieckiem 22-10-2018 19:20
Co zrobicie by były miejsca dla wszystkich dzieci w przedszkolach oraz jakie miejsca dla matek z dziecmi bo takich malo?
~mieszkanka JG 22-10-2018 19:36
Co kandydat na Prezydenta planuje zrobić, aby sprowadzić tu młodych ludzi. Ludzi, którzy wyjeżdżają na studia lub za granicę i nie wracają?
~mieszkanka JG 22-10-2018 19:37
Po 18.00 centrum Jeleniej Góry zamiera. Czy są pomysły, by tchnąc życie w to opustoszałe miast?
~Obudźcie się. 23-10-2018 22:03
do: ~mieszkanka JG (19:37)
Proponuję legalizację prostytucji to napewno po-prawi sytuację po 18:00
~ 25-10-2018 12:46
do: ~Obudźcie się. (22:03)
A co nielegalna jest?
~Mama 234567u8 22-10-2018 19:41
Pytanie od jeleniogórskich Mam: 1. Czy w końcu powstanie w jeleniej jakiś nowy żłobek miejski????? Z przedszkolami jest kiepsko, ale jak po rocznym macierzyńskim kobieta ma wrócić do pracy, skoro całą pensje trzeba oddać niani. W warszawie to obecnie priorytet, może warto brać przykład ze stolicy. 2. Mniej ważne, nowe przyjazne monitorowane place zabaw. Dziękuję.
~Mama 234567u8 22-10-2018 19:43
do: ~Mama 234567u8 (19:41)
Pytanie drugie nie jest tak istotne , najbardziej interesuje mnie odpowiedz na pytanie nr 1 dotyczące żłobka
~mieszkanka JG 22-10-2018 19:42
Ulica Drzymały , ta ulica, to epoka powojenna. Czy doczekamy się nowej nawierzchni? Główny deptak, ktoś, kto przyjął to coś, powinien zapłacić z własnej kieszeni. I jeszcze jedno. Plac Ratuszowy nigdy nie wyglądał gorzej. Jest mi wstyd, kiedy przywożę gości by pokazać serce mojego miasta. Brudne chodniki pod arkadami, tynki się osypują w kamienicach naokoło. Brudno, smutno .
~viks 22-10-2018 19:42
Jak chcą Panowie sprawić, by miasto po wieloletnim upadaniu w dół, zaczęło rosnąć w siłę. Jak zachęcić młodych do pozostawania w swoim miescie i co zrobić, by Ci co z niego wyjechali mieli powód do powrotu (wielu o tym marzy, ale nie ma tu żadnej wizji przyszłości). Jak rozwijac miasto turystycznie, jak rekreacyjnie dla mlodych ludzi. Po prostu: jaki jest plan ratowania naszego miasta!?
~trawka 22-10-2018 19:45
Jakie macie zamiary z zagospodarowaniu RAKOWNICY. Tam jest swietne miejsce na kryty basen,kryte lodowisko i hotel .Tak piękne miejsce ma dawać zysk miastu.
~Iga 22-10-2018 19:48
Czy wprowadzi Pan ulgi w podatku dla mieszkańców posiadających ogrzewanie gazowe? Ulga taka była kilka lat temu i została zlikwidowana.
~Xxx 22-10-2018 20:02
Mnie również interesuje stanowisko Pana Łużniaka w sprawie single track Obrzymy.
~Seen 22-10-2018 20:08
Jak zamierzają realizować przekształcenie użytkowania wieczystego we własność, jakie ulgi?
~fra 22-10-2018 20:27
do: ~Seen (20:08)
Żadnych ulg nie przewiduje
~Obserwer 23-10-2018 22:56
do: ~Seen (20:08)
popieram to pytanie i Czy to prawda ze zastraszał pan Pombe ze punktuje spartaczone wykonanie
~mm 22-10-2018 20:15
Dla kogo są mieszkania do remontu, bo napewno nie dla rodzin z dziećmi, (za dzecko 1pkt) co to wogóle za kryteria. Duża część JG to pustostany należące do UM, z którymi miasto nic nie robi. A ludzi młodych i rodzin jest dużo w potrzebie
~fra 22-10-2018 20:29
Będzie La rambla , całodobowa strefa dilerki i sutenerstwa.Tak jak w Barcelonie
~g4589 22-10-2018 20:56
Ale się przegrani rozpisali? No gdzieś trzeba dać upust żółci... Chyba trzeba omijać jelonkowe forum w tym tygodniu, bo ta feria
~g4589 22-10-2018 20:57
rozmaitych żali będzie jeszcze trwać i trwać...
~OJ TAM 22-10-2018 20:58
panie prezydencie ja też mam pytanie dotyczące scieżek rowerowych czy bedą oddzielone od pieszych i co zrobić np z Karola MIARKI ŻEBY CO PARE METRÓW NIE SCHODZIĆ I NIE PRZEPROWADZAĆ ROWERÓW?CZY BĘDĄ JESZCZE JAKIEŚ ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ?NASTĘPNE PYTANIE DOTYCZĄCE STREFY PRZEMYSŁOWEJ Czy jest możliwe poszerzenie ul.spóldzielczej?czy jest możliwe wybudowanie dużego parkingu na ul spółdzielczej dla pauzujących tirów które zapewniają dostawe towarów dla strefy przemysłowej ?w tej chwili to jakaś wielka paranoja.ewentualnie doprowadzić parking na ul św jadwigi śląskiej dla tirów bo jest on kompletnie pusty a jest dostępny ale dla autobusów?parking zorki jest np za mały a straż miejska broni parkowania na św jadwigi śląskiej .kiedy powstaną wiaty na spółdzielczej na przystankach?czy jeszcze coś sie zmieni w okolicach szkoły postawowej nr 6 bo z osiedla orle czasami strach przejść do tej szkoły?.co z pętłą autobusową na osiedlu orlim za mała pętla na tyle autobusów?czy będzie możliwość przejazdu rowerem po każdej dzielnicy Jeleniej GÓRY?CZY BĘDZIE LEPSZY DOJAZD NA UL KROŚNIEŃSKĄ NA cmentarz i do Staniszowa komunikacją Miejską?czy będzie ożywienie komunikacji kolejowej i autobusowej z Jeleniej GÓRY poza Dolny Śląsk bo w tej chwili kursy pks POZA Dolny ŚLĄSK można policzyć na palcu jednej ręki podobnie z kursami do Świeradowa i Legnicy .do Kłodzka podobnie
~g4589 22-10-2018 20:58
A na Mroza szkoda głosu. Jest jeden wybór. Łużniak.
~OJ TAM 22-10-2018 20:59
te pytania dla obu kandydatów
~Monia 22-10-2018 21:05
1. Jak Pan widzi organizację ruchu wokół ul. Wodną, Pl. Kombatantów, Pl. Piastowski? Co z parkingiem przy pl. Kombatantów? 2. Co Pan myśli o ryneczku pomiędzy ul. Wodną a Jagielońską, a także słynną Florą? 3. Czy ma Pan jakiś konkretny plan na walkę ze smogiem, brzydkim zapachem z kominów w Jeleniej Górze, a tym w uzdrowiskowej dzielnicy Cieplice? Co ze słynnymi piekarniami w Cieplicach, które smrodzą całą okolicę? 4. Jaki ma Pan plan na takie duże przestrzenie jak okolice stadionu na ul. Lubańskiej, błonie jeleniogórskie pod "Grzybkiem", tereny koło rzeki przy ul. Mostowej? 5. Jak Pan widzi transport publiczny, zbiorowy: a) w mieście b) współpraca z gminami ościennymi c) w województwie d) przygraniczny, około graniczny z Niemcami i Czechami? 6. Jak Pan rozumie: "Aktywizacja osób starszych w Jeleniej Górze"? Co Pan chce zaproponować osobom starszym? 7. Jak Pan ocenia dotychczasowe zarządzanie miasta? Co jest na plus, a co na minus? 8. Czego jest za dużo w Jeleniej Górze, a czego jest za mało? 9. Co dla Pana znaczy "miasto tętniące życiem"? Jak Pan chce to przełożyć do Jeleniej Góry? 10. Jak stosunkowo małym kosztem uatrakcyjnić Jelenią Górę? 11. Co zrobić, żeby Jelenia Góra była równie atrakcyjna jak Karpacz czy Szklarska Poręba? 12. W jaki sposób poprawić jakość opieki zdrowotnej w Jeleniej Górze? 13. Jak poprawić bezpieczeństwo w Jeleniej Górze? 14. Jak Pan widzi pracę straży miejskiej w Jeleniej Górze? 15. Jakie ma Pan propozycję na spędzanie wolnego czasu dla różnych grup wiekowych: od tych najmłodszych po najstarszych? 16. Atrakcje w mieście na ko
~Monia 22-10-2018 22:40
do: ~Monia (21:05)
Ucięło mi ostatnie pytanie. 16. Atrakcje w mieście w każdą porę roku. Chodzi mi o konkretne propozycje, plany np. w wiosnę akcja taka, w lecie festiwal czegoś tam, w jesień gala kulturowa, w zimę zawody w czymś tam itp. ;-)
~Ehh 22-10-2018 23:08
do: ~Monia (22:40)
Znajdź sobie męża. Będziesz miała atrakcję na każdą porę roku.
~Monia 24-10-2018 11:51
do: ~Ehh (23:08)
Ale z Ciebie śmieszek 😅 Może Cię to zdziwi, ale wiele osób chce mieć alternatywę wydarzenia kulturalno-społeczne. Takie atrakcje zachęcają mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta, a także przyciąga wiele turystów, a wiadomo, że w Jeleniej są potrzebni, bo w wielkim skrócie generują pieniądze dla miasta oraz dla właścicieli sklepów, hoteli itp..
~Darek1986 22-10-2018 22:10
1) Jakie konkretnie pomysly maja obaj kandydaci aby zmniejszyc roznice pomiedzy choćby Wałbrzychem i Legnica (chodzi o inwestycje, budowe mieszkan, liczbe miejsc w żłobkach) Roznice z roku na rok sa większe pomiędzy tymi miastami? 2) Legnica jest zadluzona na ponad 200 mln a Wałbrzych na ponad 500 mln - ale w tych miastach widac inwestycje (drogi, budownictwo itp) Moze warto zaciągnąć kredyty? Inne miasta tak czynia a nasi wlodarze czy ich nastepcy mowia tylko o ograniczeniu zadluzenia?
~Dikanda 22-10-2018 22:56
Szanowni panowie,kandydaci na prezydentów. Proszę powiedzieć ,w jaki sposób, i w jakim czasie zamierzacie zmniejszyć zadłużenie Jeleniej Góry?Uważam,że to jest priorytet.Zadłużenie w wysokości 170 mln budzi nasz niepokój,i powoduje poczucie zagrożenia.Pozbawia nas poczucia bezpieczeństwa.
~ 23-10-2018 10:43
do: ~Dikanda (22:56)
Nie zadawaj tych samych pytań, które już padły. Trzeba było oglądać filmiki z prezentacjami kandydatów przed wyborami i przed oddaniem głosu, a nie się teraz pytać.
~Dikanda 23-10-2018 17:22
do: ~ (10:43)
Oddłużenie miasta to jest priorytet. i będę to powtarzała jak mantrę.
tomek44 22-10-2018 23:08
Pytanie do obu kandydatów: Czy zamierzają zająć się Ustawą Krajobrazową, czy ład przestrzenny w jakby nie było turystycznej miejscowości jest dla nich sprawą istotną.
~Mieszkaniec Jelonki 23-10-2018 0:44
Jaki macie pomysł na plac przy Kilińskiego? Czy myślicie o ludziach niepełnosprawnych? Czy będzie można liczyć na wypoczynek wytchnieniowy? Czy w końcu ktoś zorganizuje coś dla dzieci aby miały gdzie pójść? Czymś się zająć? Poza piciem paleniem i cpanie? Pomyślcie o młodzieży bo to jest nasza przyszłość!
~ana33 23-10-2018 10:18
Mieszkam w okolicach byłego targowiska FLORA. Niby centrum a brud, obdrapane budyneczki przykryte banerami z ciemnymi oknami, bo opuszczone już dawno. Dym z kominów ścielący się w bardzo bladym świetle latarni i smród spalin. nic, tylko uciec stąd jak najdalej. Wymarłe miasto, bo o godz. 17-tej już wszystko zamknięte na głucho. I jakie macie panowie pomysły, żeby to zmienić? Bardzo dużo zależy od Was, jak zmienić ten stan i wpłynąc na mieszkańców, żeby im się chciało chcieć
~*3 23-10-2018 16:04
do: ~ana33 (10:18)
Wyjdź po 17 na ulicę z sasiadami
~Obywatel JG 23-10-2018 10:21
Problem Jeleniogórzan głosujących na PO + .N polega na tym ze w swojej wyobraźni widzą propagandowo stworzony obraz „złego PiS’u, a nie widzą upadku Jeleniej Góry. Główne grzechy wieloletnich włodarzy Jeleniej Góry to doprowadzenie do wyludnienia, upadek „starej” części miasta, fatalny stan dróg, segregacja odpadów to fikcja, przewlekły sposób działania magistratu w wielu sprawach jeleniogórzan, brak konkretnego programu dla miasta tylko slogany (np. „ poidełka dla turystów” śmiech zwala z nóg), brak wolnych miejsc parkingowych, nepotyzm, OLBRZYMIE ROSNĄCE ZADŁUZANIE JELENIEJ GÓRY – my będziemy płacić – pewnie podniosą podatki, bo realnych planów rozwoju brak a ktoś musi zapłacić czyli Ty i Ja bo przecież nie magistrat. „Jelenia Góra znalazła się w niechlubnej czołówce rankingu, bowiem plasuje się na 41. pozycji wśród 122 upadających miast Polski.” Głosując na Łużnika bierzecie na swoje sumienie kontynuację upadku Jeleniej Góry !!! i zamykacie możliwość rozliczenia poprzedniej ekipy za zło które za ich polityki dotknęło Jelenią Górę !!! https://www.jelonka.com/eksperci-dostrzegaja-upadek-jeleniej-gory-70190
~Obywatel JG 23-10-2018 10:25
UWAGA !!! https://www.jelonka.com/eksperci-dostrzegaja-upadek-jeleniej-gory-70190
~MM 23-10-2018 10:34
Pytanie: Co przyszły prezydent zamierza zrobić ze śmierdzącą wizytówką miasta jaką jest OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW przy ulicy Lwóweckiej? Wpompowano grube miliony na modernizację, a jak śmierdziało tak śmierdzi nadal! Jakie są realne propozycje na pozbycie się tego cuchnącego problemu?
~Kamel 23-10-2018 11:19
Jak zamierza Pan rozwiązać problem braku poczucia bezpieczeństwa w mieście, oraz brak funkcjonariuszy i patroli?
~sportowiec 23-10-2018 11:54
Dzień dobry Chciałbym otrzymać odpowiedź odnośnie osób a w szczególności dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Jakie plany w tym temacie ma przyszły prezydent Jeleniej Góry. I drugie pytanie, kiedy wreszcie nasz jedyny szpital będzie spełniał swoją funkcję prawdziwie leczniczą a nie jak przytułek dla ludzi chorych, gdzie mieszkańcy Jeleniej Góry muszą jeździć do innych placówek leczniczych celem wykonania badań lub przeprowadzenia zabiegów, gdzie są nasi lekarze, dlaczego wyemigrowali do innych miast.
~Pamietliwy 23-10-2018 12:46
Dlaczego nie realizowal pan dotychczas tego co pan obiecywal podczas obecnej kampanii.Jak zamierza pan ograniczyc wplyw Zofii Czernow na decyzje wladz miasta.Czy wie pan o tym ze pieniadze w budzecie jsm sa zasobami wszystkich spoldzielcow a nie Zarzadu???
~Kassandra 23-10-2018 12:50
Panie Luzniak.co pan bedzie robil.jesli wygra p.Mroz?A zdaje sie ze wygra.
~wlan 23-10-2018 13:17
Pytania do przyszłego Prezydenta: 1. Jakie działania zamierza Pan podjąć w celu utworzenia aglomeracji Kotlina Jeleniogórska? 2. Czy zamierza Pan kontynuować budowę obwodnicy południowej Miasta? Jeżeli nie to dlaczego? 3. Czy zamierza Pan przeprowadzić audyt zanieczyszczenia powietrza przez centralną ciepłownię miejską i podjąć stosowne kroki w celu realizacji wniosków wynikających z tego audytu? Według mojej oceny jest ona jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza pyłami. 4. Czy zamierza Pan wykorzystać źródła geotermalne do ogrzewania np. mieszkań? Jeżeli nie to dlaczego? 5. Czy zamierza Pan "ucywilizować" całe dzielnice Miasta poprzez doprowadzenie gazu przewodowego, ka...lizacji - przykład Goduszyn pozbawiony dostępu do ww. infrastruktury? Proszę nie tłumaczyć, że nie można - za czasów PRL uzbrojono w infrastrukturę komunalną pola i wybudowano osiedle Zabobrze. 6. Jak zamierza Pan zdyscyplinować miejskie spółki w celu rzetelnej realizacji umów? Przykład MPGK, które mimo wielokrotnych monitów nie dotrzymuje terminowej realizacji wywozu odpadów. Czy zamierza Pan wyłączyć tych nierzetelnych wykonawców usług z ubiegania się o zamówienia publiczne? 7. Jakie ma Pan pomysły na rozwiązanie problemów z zagospodarowaniem terenów "targowisk" Kilińskiego, Flora, Ryneczek w Cieplicach. Czy obecny ich stan Pana zadawala? 8. Czy zamierza Pan jako gospodarz Miasta przeprowadzać niezapowiedziane wizyty gospodarcze w terenie (np. jeden dzień w miesiącu przejść się z grupą wybranych urzędników po terenie miasta i porozmawiać ze zwykłymi Obywatelami o ich problemach)?
~Obudźcie się. 23-10-2018 22:12
do: ~wlan (13:17)
Tak będą spacerować po dzielnicach z tabletami pod pachami.
~wlan 23-10-2018 13:20
cd. Jak zamierza Pan skłonić do tego typu wizyt dzielnicowych Policji?
~Sarna 23-10-2018 13:46
Mam do Panów pytanie o budowę przedszkola i żłobka na Zabobrzu. Były takie plany, aby budynek powstał przy ul. Wiłkomirskiego. Czy przedszkole i żłobek zostaną wybudowane?
~Grzechu 23-10-2018 15:01
Pytanie dla Pana Łuźniaka. Deklaruje Pan budowę hali widowiskowo-sportowej na Zabobrzu. Czy posiada Pan plan działalności owej hali w Jeleniej Górze, Czy wie Pan ze w całym kraju dopłaca się do tego typu hal, mozna podać wiele przykładów tego typu hal w miastach wojewódzkich, gdzie grają np. kluby siatkarskie pierwszoligowe, odbywają się koncerty muzyczne a i tak trzeba nieco dopłacać. My w Jeleniej Górze nie mamy liczącego się klubu sportowego, nie mamy potencjału do duzych koncertów muzycznych, więc po co nam ta hala!!! no chyba aby był zarząd, prezes, kierownictwo itd. proszę do drugiej tury wyborów przedstawić kosztorys budowy, plan funkcjonalności i utrzymania owej hali.
~*3 23-10-2018 15:18
do: ~Grzechu (15:01)
Hali nie będzie.Jedna duża hala widowiskowo sportowa jest jak najbardziej potrzeba.Tyle że aby spiąć budżet trzeba by zlikwidować hale na sudeckiej i złotniczej.Klania się brak wizji i prspektywicznego myslenua jak ma wyglądać jelenia góra . Przykłady :termy,stadion,obwodnica,dworzec autobusowy,zgoda na galerię w centrum miasta,likwidacja szkół,zakup Zameczku,teatr, Kiliński,JCK,MDK,sprzedazPEC.To niektóre na szybko wymienione
~Grzechu 23-10-2018 16:22
do: ~*3 (15:18)
Ja bym zaczął od filharmonii, według danych z budżetu na rok 2018 dostępnego na stronach urzędu miasta Jelenia Góra ponad 4 mln zl i jeszcze na te dwa teatry i mowią ze nie ma kasy na inwestycje, najdrozsze usługi komunalne w regionie
~Grzechu 23-10-2018 16:30
do: ~*3 (15:18)
A dlaczego chcesz sprzedać PEC, jeśli bedzie prywatne nie znaczy ze bedzie tańsze, na tym rynku nie ma konkurencji i prywatny doi ile wejdzie, takie jest doświadczenie innych miast. Tego spółki powinny być miejskie, oczywiście dobrze zarządzane i działające po kosztach, aby było tanio i dobrze.
~ 23-10-2018 22:44
do: ~Grzechu (16:30)
Obudź się. PEC już jest sprzedany firmie ECO z Opola. Prywatnej zresztą. Kto go sprzedał? Ci sami, którzy wygrali w niedzielę wybory.
~ela 23-10-2018 15:08
Do obu: 1. Kiedy powstanie szpilkostrada ( deptak)? 2. Kiedy w końcu będzie porządek w mieście? Bo wszędzie jest sytuacja DRAMATYCZNA! Wystarczy przejść się przez miasto. Tu powinno być więcej zieleni, kwiatów. Gadanie, że to ludzie śmiecą..nic nie pomoże. Trzeba ten problem rozwiązać. 3. Kiedy będą zrobione porządnie chodniki, bo w większości w centrum miasta jest sytuacja tragiczna. 4. Kiedy będzie remont ulicy Wolności?
~JG 23-10-2018 15:58
Kiedy powstanie plac zabaw dla dzieci w okolicach ul. W.Pola, Koziej?- bo dzieci mieszka sporo i nie mają gdzie się bawić.
~Ratuszowy Plac 65 23-10-2018 16:21
a ja wam odpowiem na te pytania : Jeden z kandydatów zapyta się na Nowogrodzkiej co ma odpowiedzieć :)) drugi myślę, że już zna odpowiedzi. Niech wygra lepszy i z doświadczeniem
~Grzechu 23-10-2018 20:23
do: ~Ratuszowy Plac 65 (16:21)
spoko za dwa tygodnie bedziesz urzedasie wchodzil mrozowi w tylek hehehe
~kujawiak 23-10-2018 16:29
Co za bzdury Jelenia Góra całkiem nieźle się rozwija. Nie przerywajmy dobrej passy! Nie wpuszczajmy PiS - dziadostwa do naszego miasta. Pan Bug obronił nas przed Papajem to i obroni nas przed Mrozem.
~Grzechu 23-10-2018 16:32
do: ~kujawiak (16:29)
Jeśli chodziło Ci o stwórcę, to pisze się Bóg!!!!!!!!!
~Grzesiek_5 23-10-2018 16:32
Pytanie do obydwu panów kandydatów: Jeśli rozwój to inwestycje, to jaki mają konkretny plan inwestycyjny dla Jeleniej Góry? (co?, kiedy?, z czego?, jaki cel?, dlaczego?, komu? po co?).
~Boss 23-10-2018 17:07
Moje pytanie :pod jaką nazwą wystąpi Platforma Obywatelska w wyborach za pięć lat
~Hela 23-10-2018 18:26
Jako mieszkanka Jeleniej Góry mam pytanie do Pana Łużniaka: czy Pan Łużniak kandyduje na prezydenta Jeleniej Góry, czy na Starostę Powiatu Jeleniogórskiego, bo to są dwie różne rzeczy/stanowiska/funkcje/organy - Jelenia Góra nie jest częścią Powiatu Jeleniogórskiego. Siedziba Powiatu Jeleniogórskiego znajduje się wprawdzie w Jeleniej Górze, ale raczej tylko dlatego, że to Jelenia Góra wygodnie graniczy z wszystkimi gminami powiatu, i to jest jedyna opcja na siedzibę powiatu i innych organów związanych z Powiatem Jeleniogórskim, które mogą w takiej lokalizacji funkcjonować wygodnie i zgodnie z Kpa. Prezydent Jeleniej Góry jest prezydentem Jeleniej Góry, a nie Karpacza, Mysłakowic, Szklarskiej Poręby, Starej Kamienicy, Janowic Wielkich, czy generalnie Powiatu Jeleniogórskiego. Starosta Jeleniogórski jest natomiast starostą Powiatu Jeleniogórskiego, który nie obejmuje Jeleniej Góry. Ciekawi mnie, czy Pan Łużniak rozumie różnicę, i że to jeleniogórzanie powinni być dla niego najważniejsi, a nie mieszkańcy ościennych gmin?
~Pytania do obydwóch kandydat 23-10-2018 20:17
1.Sporo pustych lokali usługowych w centrum--co z tym zrobicie aby miasto odżyło".? 2.Targ 'kilinski? 3.Remonty ulic i chodników? 4.Nakłady finansowe na DOM KULTURY,remont oraz atrakcje dla najmłodszych?
~Aaaanonim 23-10-2018 20:37
prosiłbym obu kandydatów o wymienienie trzech, ich zdaniem, najważniejszych problemów naszego miasta i co zobowiązują się w perspektywie najbliższych 5 lat zrobić, aby rozwiązać lub złagodzić każdy z tych problemów.
~Franek 23-10-2018 20:57
Pytanie do pana Łużniaka. W którym barze albo gdzie w Jeleniej Górze trzeba dziś bywać lub mieć znajomości, żeby w czerwonej dolinie nabyć prawo do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie?
~Klaus 23-10-2018 21:09
Ile nowych biedronek zostanie otwartych w ciągu następnych 5 lat?
~Mieszkaniec 23-10-2018 21:47
Co z budową jeleniogórskiej koleji aglomeracyjnej czy są plany działające rozwojowi transportu szynowego w jeleniej by można było łatwo i szybko dojechać do szkoły i pracy do karpacza szklarskiej czy lwówka dobrze i racjonajna oferta transportu miejskiego (zintegrowanego) koleji z autobusami pomoże rowojowi miasta
~Mieszkaniec 23-10-2018 21:51
Czy nie lepiej by było wyodrębnić województwo Karkonowskie lub jeleniogórskie wtedy by miasto skorzystało
~Podatnik 23-10-2018 22:05
do: ~Mieszkaniec (21:51)
Nie tylko Jelenia ale i inne okoliczne miejscowości też
~Mieszkaniec 23-10-2018 21:53
Czy będą podejmowane działania mające na celu włączenie Piechowic Podgórzyna i ościennych wiosek w jedno duże miasto Jelenia Góra??
~Mieszkaniec 23-10-2018 21:54
Co z reaktywacją lini kolejowej do karpacza mysłakowic kamiennej góry czy lwówka śląskiego jak do jeżdzać do pracy i szkoły ? Autobusami jadącymi 2 razy na dobę??
~Podatnik 23-10-2018 22:03
do: ~Mieszkaniec (21:54)
Przyłączam się do pytania, tym bardziej że jeśli miałby być w końcu SKM i obejmować okolicę to bardzo głupio by było gdyby n;e sięgał do Karpacza i do Kamiennej Góry przez Kowary
~Mieszkaniec 23-10-2018 21:55
Czy powstanie kiedyś ulica na styl Mariackiej w katowicach czy nowego świata w warszawie by w i w jeleniej było kiejsce zabaw dla mieszkańców bo główny deptak od 17 zamiera ? Czemu nie ma działań by wskrzesić życie w centrum
~Mieszkaniec 23-10-2018 22:01
Czemu nie buduje sie więcej szkół lub chćby takiej by licencjat lub doktorat można było zrobić no taką możliwość daje wrocław i legnica a wstyd by w jeleniej hórze byla tylko jedna uczelnia wyższa dająca możliwość zrobienia mgr wiec i młodzi uciekaja do dużych miast nawet nie ma wydzielonej strefy imprezowania do puźnych godzin brak oferty dla turystów
~Mieszkaniec 23-10-2018 22:04
Czy zacznie się program który zacznie wykorzystywac żródła termalne w jeleniej górze z tego słyniemy czemj nikt nie promuje jeleniej góry z tego z czego naprawde słyniemy powinno być pełno term jak na słowacji czy na węgrzech by ludzie z europy przyjeżdzali , wiocha pod łodzią Uniejów stał się znany w europie za sprawą ... term a u nas takie gówno
~Mieszkaniec 23-10-2018 22:04
Może pora zacząć robić ogrzewania na wose termalną którą mamy pod cieplicami ?
~Mieszkaniec 23-10-2018 22:09
Czy nikt nie widzi potrzeby budowy noweho większego szpitala potrzebny jestbnam instytut z prawdziwego zdarzenia z nowoczesnym sprzetem bo w jeden szpital na zabobrzu jest nie wystarczający
~ 23-10-2018 22:50
do: ~Mieszkaniec (22:09)
Dzieciaku, skończ najpierw szkołę, a potem zadawaj pytania, bo się ośmieszasz. Województwo "karkonowskie" będziesz tworzył, Podgórzyn do JG przyłączał, szkoły stawiał, bo nie ma gdzie doktoratu zrobić i szpital nowy budował, gdy stary ma problemy finansowe?
~ciekawski 24-10-2018 1:08
Bardzo ważne pytanie. Kto finansował kampanię wyborczą (m.in. Pana)?? Chodzi o kandydatów Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z list KWW Koalicji Obywatelskiej. Na drukach, banerach i filmie (czyt. materiałach wyborczych) nie jest podane finansowanie tego komitetu stąd obawy o popełnieniu przestępstwa przez JSM na rzecz Koalicji Obywatelskiej. Czy te materiały były finansowane przez wspomnianą spółdzielnię? Czy KWW wypożyczył nieodpłatnie swoje grunty do rozwieszania wielkoformatowych banerów? Tak samo dotyczy kolportażu wkładek z informacjami wyborczymi w gazecie JSM'u w nakładzie 8tys. sztuk. Z moich wiadomości wynika, że brak informacji na owych materiałach "Materiał Wyborczy KWW..." jest już przekroczeniem Kodeksu Wyborczego. Czy zdaje sobie Pan sprawę, że takimi poczynaniami całe KWW może mieć problem z rozliczeniem swojej kampanii a w rezultacie stracić finansowanie budżetowe na rok? Jeśli tak, czy były to zamierzone cele? Czy ci, którzy bronią konstytucji dosłownie ją zdeptali razem z Kodeksem Wyborczym?
~ciekawski 24-10-2018 1:08
do: ~ciekawski (1:08)
Pytanie oczywiście do Pana Łużniaka.
~Grzechu 24-10-2018 14:54
do: ~ciekawski (1:08)
To jest wazna sprawa, ja nie jestem członkiem spółdzielni, dlatego jeśli czyta to jakiś członek spółdzielni, niech złozy wniosek pisemny do spółdzielni. Spółdzielnia musi mu na piśmie odpowiedzieć, takie jest prawo.
~xxx 24-10-2018 7:34
1. Jaki jest Pana pomysł na finansowanie kultury w mieście. Jelenia Góra na kulturę wydaje duże pieniądze jednakże przez rozdrobnienie podmiotów korzystających ze środków są one w dużej mierze przejadane 2. Jaki jest Pana pomysł na finansowanie sportu (klubów). Miasta z podobnymi budżetami do JG wydają na sport w ujęciu % sporo więcej 3. Jaki jest pomysł na funkcjonowanie Term Cieplickich na ul. Złotniczej. W opinii użytkowników termy na stadionie i hali sobie nie radzą - mecz Polska - Holandia gdzie zgasło światło, wyrzucenie użytkowników hali z dnia na dzień z uwagi na remont, no i ten przedłużający się właśnie remont 4. Co dalej z pałacykiem na zabobrzu. 5. Czy ma Pan planu oświetlenia osiedla Pod Jeleniami 6. W jaki sposób chce Pan pozyskiwać środki unijne (o ile w ogóle) 7. Kandydaci w tym roku przedstawili kilka ciekawych propozycji - czy a jeśli tak to które z propozycji rywali chciałby Pan wziąć pod uwagę do ewentualnej realizacji 8. Co z budową hali - kompleks w Wałbrzychu ma się świetnie i sam się utrzymuje, trzeba mieć tylko na taki kompleks pomysł. 9. Kto byłby operatorem hali bo jeżeli Termy Cieplickie to niestety nie wróżę powodzenia 10. Co z placem przy ul. Kilińskiego 11. Pan Łużniak deklaruje darmową komunikację dla uczniów i studentów. Czyli jak rozumiem również dla osób spoza JG. Więc dorośli płacący podatki w JG dalej by płacili za komunikację a uczniowie i studenci de facto przyjezdni mieliby ją za darmo. Chybiony pomysł. Może kandydaci przedstawią swoją wizję komunikacji.
~matmat 24-10-2018 8:18
Zatrzymać nieudaczników z PiS. Mróz to jak Kobiela w filmie ZEZOWATE SZCZĘŚCIE. Został senatorem przez przypadek i wszedł do drugiej tury bo ludzie poznali się na Papaju - Karierowiczu. Chłopak się już pogubił. Niczym w życiu nie zarządzał. A jego prospekt z PiSowskimi bonzami to żenada.
~Agnieszka P. 24-10-2018 9:48
Pytanie do obu kandydatów: jakie realne działania podejmą Panowie, żeby połączyć Wrocław ze stolicą Karkonoszy po godzinie 21:00? Żenujące jest, żeby ostatni pociąg/autobus do Jeleniej Góry odjeżdżał z Wrocławia przed godziną 21:00, a następne połączenie jest dopiero o 4:30!
~ 24-10-2018 19:07
Do obu kandydatów czy planujecie cofnąć nierozsądną decyzję o połączeniu szkoły podstawowej nr4 z sp11 , tak by SP 4 była osobną szkołą ?
~fghjkl; 24-10-2018 19:47
Jeśli pan Łużniak odpowiada za budowę chodnika w Dziwiszowie jak twierdzi starosta do dlaczego nie ma ścieżki rowerowej łączacej chodnik z galerią sudecką za to w kierunku na maciejową ścieżki sa z obu stron.
~Rel 24-10-2018 21:32
Jeśli Pan, Panie Jerzy, zostanie wybrany - kto zostanie wiceprezydenta/tami, kto naczeknikiem oświaty...?
~Ciekawski 24-10-2018 23:33
Czy znana jest Panom idea "Green city" i czy widzą Panowie możliwości i potrzeby Jeleniej G. w tym temacie. Głównie chodzi o zazielenianie szarej infrastruktury w kontekście np. dostosowania do zmian klimatu, gospodarki wodą opadową czy wizualnym uatrakcyjnieniem miasta. Czy widzą Panowie sens wypromowania naszego miasta wzorem innych miast jako "Zielonej Jeleniej Góry". Jaki jest Panów osobisty stosunek do przyrody?
~ 25-10-2018 6:52
Jak wg Panów powinien zachować się urzędnik który widzi, że jest łamane prawo? Jakie konsekwencje powinien ponieść w przypadku zachowania niezgodnego z Państwa poglądem?
~Wkurzony rodzic 25-10-2018 11:58
Od 1972 mamy w jeleniej JEDEN żłobek miejski, nie liczę prywatnych. Kiedy postara się pan o dofinansowanie na budowę nowego żłobka. Powtarzam, mamy jeden żłobek miejski, rodzice juz nie proszą, my żądamy budowy otwarcia nowej placówki dla dzieci do lat 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!
~Wkurzony rodzic 25-10-2018 12:05
Spotkanie rodziców z panem prezydentem Zawiłą absolutnie nic nie dało. Było to ponad rok temu na zabobrzu. Miejsc w przedszkolach brak, ale sytuacja nie jest jeszxze aż tak tragiczna, bo zawsze do jakiejś placówki dziecko się dostanie. Ale ze żłobkiem to już nie taka prosta sprawa. Kończy się rok macierzynskiego i co wtedy, jeśli nie ma babci dziecka na miejscu? Na opiekunkę kobieta oddaje całą swoją pensję, wiec czy opłaca się wracać do pracy? Prywatne żłobki to koszt ok 750zl miesięcznie i tez nie ma ich za wiele. A do żłobka na zabobrzu dostanie się graniczy z cudem! Samo zabobrze to spore osiedle a co reszta miasta? Nawet panowie nie obiecują , że otworzą. ....
~Przyjaciele Dworu Czarne 25-10-2018 15:46
Fundacja Przyjaciele Dworu Czarne, organizacja pozarządowa zaangażowana na rzecz cennego dobra publicznego, jakim jest zabytkowy Dwór Czarne, kieruje do każdego z Panów, jako kandydatów na urząd Prezydenta Jeleniej Góry, jednobrzmiące pytanie: jak, w przypadku wyboru na urząd Prezydenta naszego Miasta, zamierza Pan wspomagać inicjatywy obywatelskie, które mają na celu skuteczną ochronę, pielęgnację i rewitalizację tego cennego dobra kultury?
~jeżozwierz1 25-10-2018 16:46
Uchwałą Rady Miejskiej z 28.11.2017r. przyjęty został program Ochrony Środowiska dla Miasta Jelenia Góra na lata 2017 - 2020 z uwzględnieniem perspektywy do 2024r. Pytanie:Kiedy władze Jeleniej Góry - wzorem prekursora Gminy Słomniki - zamierzają stworzyć ośrodek wykorzystujący energię geotermalną do produkcji energii ze złóż cieplickich w ramach środków własnych i dofinansowania z NFOŚiGW; Wg "Raportu o stanie środowiska w woj.dolnośląskim w 2015r." badania gleb wykonane przez WIOŚ we Wrocławiu na terenach wokół byłych Zakładów Chemicznych "JELCHEM" w Jel. Górze wykazały przekroczenia wartości dopuszczalnych stężeń cynku, ołowiu, miedzi i benzo-alfa -pirenu. Pytanie: Jakie kroki podjęły lub podejmą władze miasta w sprawie wyeliminowania zagrożenia dla środowiska; Uchwałą Rady Miejskiej Jel. Góry z 24.11.2015r. przyjęto do wdrożenia "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Jel. Góry. Pytanie: jak kandydaci oceniają stopień realizacji wytycznych PGN na terenie Jeleniej Góry oraz zabezpieczenie finansowe zarówno z budżetu miasta, jak i z środków NFOŚiGW; Pytanie: jak władze miasta mają zamiar wykorzystać możliwości oferowane przez NFOŚiGW np. w programach BOCIAN, LEMUR, PROSUMENT, RYŚ;
~Gosc 25-10-2018 18:33
Co ze zlobkami to jest duzy problem pan mroz byle jaki i w radzie jak sie odezwal nie bylo wiadomo o co chodzi zadnej akcji zadnych wnioskow i co tak ma byc dalej co z budynkiem po skarbowce tylko mieszkania komunalne nie socjalne
~ 28-10-2018 18:55
WSTYD ze J.G.nie ma do dzis porządnego Domu Kultury i sali widowiskowej. Brak polaczenia kolejowego nad morze to szczyt niedbalstwa naszych władz.ale dobre samopoczucie dopisuje.
~cieplik to ja 29-10-2018 9:15
A co panowie myślą zrobić ,aby powstały miejsca parkingowe na ociedlach aby samochody obecnie parkujące na ulicach nie tamowały przejazdu służb ratunkowych i nie tylko?
~bolek 30-10-2018 19:19
kiedy zrobicie lotnisko w Jeleniej Górze i pas startowy dla helikopterów, aby mógł przylecieć wielki ojciec z Torunia? Kiedy zbudujecie metro w Jeleniej Górze, bo na razie budowlańcy mają tylko pół metra?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group