Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4469
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przeprowadzka pod Chojnik

Piątek, 11 września 2020, 22:10
Aktualizacja: 22:11
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Przeprowadzka pod Chojnik
Fot. użyczone
Maraton w Jeleniej Górze miał się odbyć na początku sezonu, miał to być kolejny Bike Maraton w kalendarzu UCI, miał być kolarski weekend z wyścigiem XC firmowanym przez Maję Włoszczowską Jelenia Góra Trophy MTB Race.

Miało być wyjątkowo przez cały sezon, bo nadszedł rok obchodów dwudziestolecia Bike Maratonu. W zasadzie jest wyjątkowo, bo takiego sezonu jeszcze nie było – zamiast w kwietniu zaczął się w lipcu, kalendarz startów został wywrócony do góry nogami, na starcie trzeba stanąć w maseczce, a do tego nie wiadomo czy dane nam będzie ten sezon zakończyć w planowanym terminie. Na razie wszystko idzie zgodnie ze zmienionym przez epidemię planem, a Jelenia Góra, cierpliwie czekająca na swoją kolej, gościć będzie uczestników Bike Maratonu w najbliższą sobotę, 12 września.

Już na samym początku mamy ważną zmianę – biuro zawodów oraz start i meta znajdują się w Sobieszowie, na terenie jeleniogórskiego Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej, u podnóża Zamku Chojnik. Trasa wszystkich dystansów (niektórych mniej, niektórych bardziej) zahaczy o single Pasma Rowerowego Olbrzymy, a na MEGA i GIGA będzie można odwiedzić zakątki Karkonoszy znane z wyścigów w Karpaczu, Szklarskiej Porębie czy z etapówki Bike Adventure. Czas zatem na Bike Maraton w Jeleniej Górze oglądany oczywiście z rowerowego siodła, ale z nieco z innej perspektywy.

GIGA (67 km, 2350 m w pionie) zafunduje sporą dawkę dobrego karkonoskiego maratonu i wyciągnie z okolicy wszystko co się da. Sił z zawodników na pewno też wyciągnie sporo. Będzie zjazd z Dwóch Mostów, będzie Chomontowa, będą Borowice i dużo singli.
MEGA ma tym razem 45 km i 1600 m przewyższeń i będzie esencją dłuższego dystansu – wszystkie trudności i techniczne elementy jeden po drugim, choć bez tylu kilometrów na liczniku. CLASSIC na 26 km zafunduje prawie 1000 m przewyższeń, a na dystansie FUN do przejechania będzie 18 km, ale w pionie ponad 600 m. Tu będzie dużo szutrów i szerokich ścieżek, ale również trochę zabawy na singlach. Więcej: https://bikemaraton.com.pl

Dzień po Bike Maratonie, odbędzie się tradycyjna jeleniogórska Parada Rowerów, która również obchodzi swój jubileusz. Zbiórka na Placu Ratuszowym o 11:00, wyjazd o 11:30. Koniec parady w TCTA w Sobieszowie.

Przyzwyczailiśmy się w ostatnim czasie do ścigania tydzień po tygodniu – teraz szykujemy się na Jelenią Górę, a za tydzień Bike Maraton przenosi się do Polanicy Zdroju. Tego miejsca też nie może przecież zabraknąć!

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group