Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8186
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Przenoszą góry” na półmetku

Sobota, 14 marca 2009, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Przenoszą góry” na półmetku
Fot. Organizator
Uczniowie jeleniogórskich szkół sumują pierwszą część realizacji projektu „I ty możesz przenosić góry! Młodzież z kilku podstawówek i szkół gimnazjalnych poznają region podczas specjalnych zajęć z przewodnikami oraz na lekcjach historii regionu, geografii i biologii. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem.

Realizatorem projektu jest Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. W tej edycji bierze udział 45 osób podzielonych na trzy grupy. – Za sobą młodzież ma już wykłady dotyczące historii Jeleniej Góry w świetle dokumentów zgromadzonych w jeleniogórskim archiwum, ekologii w legendach karkonoskich, uzbrojenia rycerstwa śląskiego w epoce średniowiecza i baroku – informują nas organizatorzy akcji z Gimnazjum nr 4.

Uczestnicy w ramach zaplanowanych wycieczek zwiedzili do tej pory rejony Kotliny Jeleniogórskiej, Kotliny Kłodzkiej oraz miejsca martyrologii na naszych terenach. W trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywane są materiały z pakietu szkoleniowego i edukacyjnego ( m.in.: wyposażenie szkolne, przewodniki, mapy, kompasy, krzywomierze, polary, plecaki). Zajęcia są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnej technologii informacyjnej.

Każda z pracowni wykładowych w Gimnazjum nr 4, w której realizowany jest projekt dysponuje stałym łączem z Internetem, sprzętem audiowizualnym: ekrany plazmowy, laptopy, projektor multimedialny. Sami uczestnicy chętnie angażują się w działania upowszechniające nabytą przez nich wiedzę: prowadzą kronikę, redagują relacje zamieszczane na naszej stronie internetowej www.przenosgory.pl, prowadzą radiowęzeł.

Aktualnie można oglądać prace plastyczne, które są zapisem graficznym najbardziej znanych miejsc naszego miasta. Przed uczestnikami są jeszcze kolejne wycieczki, wykłady i zaplanowany na maj festyn z udziałem znanych polskich podróżników.

Młodzież poświęca na te zajęcia piątkowe popołudnia i wolne soboty, ale nigdy nie było kłopotów z frekwencją – tak więc realizujący projekt tj. Gimnazjum nr 4 trafili w dziesiątkę. Zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży jest bardzo duże. Placówka informuje, że od września 2009 r. rozpocznie się kolejna edycja.

I edycja projektu - I Ty możesz przenosić góry! - projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami są uczniowie z większości jeleniogórskich szkół podstawowych i gimnazjów tj. SP nr 2, 6, 8, 11, 13, 10, Gimnazjum nr 1, 2, 4,Gimnazjum przy ZSO nr 1, Gimnazjum w ZSAR .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group