Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9059
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Przemiany” Agnieszki Kazały w ODK

Wtorek, 14 września 2021, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Przemiany” Agnieszki Kazały w ODK
Fot. ODK
Dzisiaj (14.09, we wtorek) o godz. 16.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu rozpocznie się wernisaż wystawy batiku i malarstwa autorstwa Agnieszki Cecylii Kazały pt.: “Przemiany”. Ekspozycja czynna będzie do 9 listopada.

Agnieszka Cecylia Kazała jest uczestniczką międzynarodowych plenerów malarskich (Strumica BJRM) i rodzimych (Czersk, Ojrzanów, Kazimierz Dolny, Janowiec), a także kuratorem wystaw artystycznych. Współorganizuje oraz uczestniczy warsztatowo w wydarzeniach kulturalnych Mazowsza na terenie placówek oświatowych. Na co dzień uczy plastyki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie, a w Grójeckim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa (Takie Tam Warsztaty). Jest absolwentką historii Uniwersytetu kard. S. Wyszyńskiego, Pedagogiki i Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Dyscypliny Plastyczne w Architekturze Wnętrz – specjalizacja II stopnia w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Ewy Poradowskiej – Werszler. Malarstwo i Rysunek w pracowni profesor Anny Marii Kramm (Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii).

Artystka łączy w swojej pracy artystyczne i pedagogiczne umiejętności. Twórczość swoją prezentowała na 12. wystawach indywidualnych i 20. wystawach zbiorowych w Polsce oraz poza jej granicami. Na ostatniej wystawie indywidualnej „Kolory emocji” w Grójeckim Ośrodku Kultury prezentowała prace wykonane w technice batiku. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej. Cykl „Languages” – batikowej tkaniny eksperymentalnej zaprezentowany został podczas działań artystycznych Park Sztuki w przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej w czerwcu 2018, a instalacje “Before the Flight” i “Let's Have a Shower” podczas 56. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Strumicy w Macedonii Północnej w sierpniu 2019. Jej obrazy stanowią część zbiorów Centrum Kultury Anton Panov w Strumicy oraz Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja) – partnerskich miast Grójca.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group