Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8592
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Przełom ws. oczyszczalni

Piątek, 31 maja 2019, 6:14
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2019, 7:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Przełom ws. oczyszczalni
Fot. WAC
Wszystko wskazuje, że już wkrótce ruszą ponownie prace przy modernizacji oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach.

Przypomnimy. Firma, realizująca modernizację mysłakowickiej oczyszczalni jakiś czas temu z powodu braku źródła finansowania inwestycji zeszła z placu budowy. Teraz prace maja ruszyć ponownie po tym, jak wójt gminy Mysłakowice Michał Orman wyraził kilka dni temu zgodę na obłożenie hipoteką nieruchomości gminnej. Tym samym został spełniony warunek udzielenia przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska pożyczki w wysokości około 14 milionów złotych, przeznaczonej na pokrycie kosztów tej inwestycji.

Jak zapewniono mnie w NFOŚ przyznanie nam pożyczki jest pewne - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Władze Funduszu nie widzą też problemu w przesunięciu transz pożyczki, w związku z opóźnieniem inwestycji. Jestem po rozmowach z wykonawcą modernizacji i trwają negocjacje co do zakresu i terminu wznowienia prac - informuje wójt.

Kiedy wyjaśni się sprawa, czy do obiektu w Mysłakowicach będą odprowadzane ścieki z Karpacza, czy też miasto spod Śnieżki postawi na budowę własnej oczyszczalni - zostaną podjęte decyzje co do zakresu modernizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
30%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group