Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6545
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przekręty w kobiecej piłce, OZPN weryfikuje wyniki!

Niedziela, 29 września 2013, 19:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2013, 13:24
Autor: Przemo
Region: Przekręty w kobiecej piłce, OZPN weryfikuje wyniki!
Fot. archiwum
Zmiany w kalendarzu kobiecego Pucharu Polski i dalsze oczekiwanie na decyzję ws. ligowego meczu Orlika Jelenia Góra z rezerwami Zagłębia Lubin – to efekt dochodzenia dziennikarzy naszego portalu, prezesa Orlika, OZPN–u Wałbrzych i DZPN.

Darbor wspomagał się zawodniczką Stali Świdnica:
W ekipie Darboru Bolesławice w dwóch meczach Pucharu Polski (z Gromem Udanin i Orlikiem Jelenia Góra) wystąpiła nieuprawniona zawodniczka. Chodzi o Ewę Klasę, która jest zgłoszona do rozgrywek w barwach Stali Świdnica. W związku z powyższym OZPN Wałbrzych prowadzący kobiece rozgrywki w naszym województwie postanowił zgodnie z par. 12.1 Regulaminu Rozgrywek zweryfikować wyniki meczów Grom - Darbor i Orlik - Darbor jako walkowery dla gospodarzy. W związku z tym na 1. października (godz.15:00) wyznaczono termin rozegrania spotkania Grom Udanin - Orlik Jelenia Góra. Zwycięzca zagra w wojewódzkim półfinale przeciwko Victorii Wałbrzych.

Sprawa została przekazana dalej do Wydziału Dyscypliny, który nałoży kary finansowe na klub oraz zdecyduje o ewentualnych karach personalnych.

Sprawa z Zagłębiem:
Już w relacji z pierwszej kolejki III-ligi kobiet informowaliśmy, że (mimo bezbramkowego remisu na boisku) Orlik otrzyma 3 punkty walkowerem, bowiem niezgodnie z regulaminem rozgrywek cały mecz rozegrała 13-letnia Weronika Cymbała. Jak się okazało sprawa nie jest taka prosta, ponieważ Zagłębie Lubin utrzymuje, że zawodniczka grała tylko pierwszą połowę. Do czasu zakończenia postępowania nie możemy ujawnić szczegółów sprawy, ale gdy tylko zapadnie decyzja opiszemy całą sytuację na łamach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group