Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6346
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przejście pod dozorem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Bezpieczniejsi piesi na ulicy Wojska Polskiego.

Przejście dla pieszych zwane aktywnym („ostrzega” sygnalizacją kierowców przed ludźmi, którzy wchodzą na zebrę) pochodzi z odzysku. Jest montowane na jednej z bardziej ruchliwych ulic Jeleniej Góry w rejonie wlotu Armii Krajowej.

Jest to aktywne przejście pozostałe po demontażu tych urządzeń z feralnej zebry z ulicy Jana Pawła II na rogu Paderewskiego, która została zamknięta z powodu niebezpiecznego położenia i ofiar licznych wypadków (trzy osoby zabite).

Na ulicy Wojska Polskiego z roku na rok jest coraz więcej niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych (potrącenia, śmiertelne wypadki). Stąd decyzja o umieszczeniu aktywnych przejść właśnie w tym miejscu.

Jak mówią piesi to bardzo dobra lokalizacje na tego typu przejścia.
– Tędy chodzą ludzie na cmentarz, i przede wszystkim po staniu w korkach nikt z kierujących nie chce się zatrzymywać, aby ustąpić miejsca pieszym – powiedziały nam Elżbieta Wnuk i Krystyna Frost. Mają nadzieję, że teraz będzie tu zdecydowanie bezpieczniej.

W mieście jeszcze wiele ulic wymaga takich urządzeń. Jak mówią pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przykładem mogą być przejścia przez ulicę Wolności.
– Jak na razie nie przewidujemy jednak zakupu i montażu ich w innych miejscach, ponieważ nie ma środków – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~waja 18-04-2007 8:06
Może by tak wreszcie zmienić oświetlenie tego i innych przejść na mocniejsze.
~Przejscie podziemne 18-04-2007 8:49
Może czas zastanowić się na przynajmniej jednym przejściem podziemnym na Wojska Polskiego. To najwyższy czas. Ruch samochodów coraz większy, aktywna syhnalizacja to tylko doraźne rozwiązanie.
~do waja 18-04-2007 9:44
Trzeba obserwować co się dzieje a nie pisać bzdury, akurat w tym miejscu jest założona najmocniejsza oprawa oświetleniowa na całej ulicy Wojska Polskiego. Druga jest zamontowana przy sądzie. Widać z tego, że lepsze oświetlenie jednak nie za bardzo pomoże skoro i tak tego nie widać. W sytuacji gdzie przez cały czas jadą auta z przeciwnego kierunku i oślepiają, żadne lampy mocniejsze nic nie dadzą.
~rat 18-04-2007 13:13
źle, źle, źle... jak jest tam niebezpiecznie, to zlikwidować to przejście a nie wyrzucać pieniądze na instalacje błyskających diodek, przecz z pieszymi! piesi na drzewa! tylko pałętają się po drogach, jedziesz sobie spokojnie te 100 km/h a tu ci taki wyskakuje, a potem się ludzie dziwią, że wypadków tyle
~do rat 18-04-2007 17:41
Co za bzdury wypisujesz. Własnie takie barany jak ty jeżdzą po 100km/h, człowieku nie zdajesz sobie sprawy z tego jaka to prędkośc z punktu widzenia pieszego. Sam się przyznałeś ze z taką prędkością jeździsz. Jeszcze pewnie jakieś disco leci w samochodzie na maxa. I powiedz jak masz być skupionym na drodze. Tobie sie wydaje ze jedziesz wolno. Mówisz zeby zlikwidować to przejście? i co to da? tam jest ruchliwa droga owszem, ale tez wielu ludzi musi się przedostać do domow, pozatym tam jest ekonom i nikt nie będzie z uczelni lecial kawał drogi do najbliższego przejścia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group