Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5512
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przejście pod dozorem

Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przejście pod dozorem
Fot. Angela
Bezpieczniejsi piesi na ulicy Wojska Polskiego.

Przejście dla pieszych zwane aktywnym („ostrzega” sygnalizacją kierowców przed ludźmi, którzy wchodzą na zebrę) pochodzi z odzysku. Jest montowane na jednej z bardziej ruchliwych ulic Jeleniej Góry w rejonie wlotu Armii Krajowej.

Jest to aktywne przejście pozostałe po demontażu tych urządzeń z feralnej zebry z ulicy Jana Pawła II na rogu Paderewskiego, która została zamknięta z powodu niebezpiecznego położenia i ofiar licznych wypadków (trzy osoby zabite).

Na ulicy Wojska Polskiego z roku na rok jest coraz więcej niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych (potrącenia, śmiertelne wypadki). Stąd decyzja o umieszczeniu aktywnych przejść właśnie w tym miejscu.

Jak mówią piesi to bardzo dobra lokalizacje na tego typu przejścia.
– Tędy chodzą ludzie na cmentarz, i przede wszystkim po staniu w korkach nikt z kierujących nie chce się zatrzymywać, aby ustąpić miejsca pieszym – powiedziały nam Elżbieta Wnuk i Krystyna Frost. Mają nadzieję, że teraz będzie tu zdecydowanie bezpieczniej.

W mieście jeszcze wiele ulic wymaga takich urządzeń. Jak mówią pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przykładem mogą być przejścia przez ulicę Wolności.
– Jak na razie nie przewidujemy jednak zakupu i montażu ich w innych miejscach, ponieważ nie ma środków – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group