Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7008
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej - kolejna próba

Niedziela, 20 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 20 sierpnia 2006, 11:39
Autor: Sylwia Lercher
Taką akcję organizują ratownicy GOPR-u, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłych kolegów - Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Daniel był jednym z pomysłodawców wędrówki.

W 2004 roku Daniel Ważyński, Maciej Koziński i Gniewko Oblicki postanowili przejść dookoła Kotlinę przez główne pasma górskie Karkonoszy, Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich i Izerskich. Start i meta mieściły się w Szklarskiej Porębie.

Niestety, niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozoliły dokończyć wędrówki. Zakończono ją po przejściu ponad 90 km. Wówczas zapadła decyzja o ponowieniu próby w następnym roku. Niestety, w lawinie śnieżnej w styczniu 2005 roku zginął Daniel Ważyński.

Ku ich czci na jesień tego samego roku ich koledzy ustanowlili termin drugiej próby. Dwóch z czterech uczestników wyprawy pokonało trasę liczącą 125 km w 40 godzin.

W tym roku odbędzie się kolejny marsz dookoła Kotliny Jeleniogórskiej poświęcony pamięci Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Start nastąpi 9 września o g. czwartej rano przy stacji ratunkowej GOPR "Marysieńka" w Szklarskiej Porębie.

Chętni mogą przyłączyć się do wędrówki. Szczegóły na stronie http://gopr.karkonosze.net.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group