Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2905
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przejście dla pieszych... nie do przejścia

Wtorek, 4 listopada 2008, 9:09
Aktualizacja: 9:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przejście dla pieszych... nie do przejścia
Fot. Angela
Mieszkańcy ulic Elsnera i Moniuszki z niepokojem spoglądają na zebrę przy ulicy Elsnera na przeciwko Biedronki.. Tuż przy pasach stoi bowiem szereg aut ograniczających pieszym widoczność. Już jakiś czas temu miały się tu pojawić barierki. Po naszej interwencji Miejski Zarząd Dróg i Mostów obiecuje, że poręcze zostaną postawione w najbliższych dniach.

Elżbieta Chłopek z ulicy Elsnera codziennie doprowadza do Szkoły Podstawowej nr 11 swoją wnuczkę Julię. Jak mówi, boi się wysyłać dziecko samo, bo trzeba przejść przez przejście dla pieszych, które z dwóch stron zastawione jest samochodami. – Ulicą jeździ sporo samochodów i to z dość dużą prędkością – mówi pani Elżbieta. O ile osoby dorosłe mogą cokolwiek zobaczyć znad postawionych przy przejściu samochodów, o tyle dzieci nie mają na to żadnych szans.

Jak mówią lokatorzy budynków z ulic Elsnera i Moniuszki, nie każdy ma czas i możliwość by codziennie zaprowadzać dzieci do szkoły. A umożliwianie postoju samochodom tuż przy przejściu dla pieszych według nich jest jawnym łamaniem prawa.

Tylko czekać aż wydarzy się tu jakaś tragedia – mówią zaniepokojeni. A wystarczyłoby przecież postawić barierki takie same, jak przy przejściu pieszo – rowerowym kilka metrów dalej. Tam niedawno postawione zostały żółte metalowe poręcze, ale bardziej potrzebne są one na przeciwko Biedronki. W tej sprawie interweniowali nie tylko rodzice, ale również dyrekcja „jedenastki”. Obiecano nam, że barierki pojawią się podczas wakacji, ale skończyło się na obietnicach.

Jerzy Bigus, wiceszef zarządu dróg i mostów zapewnia, że problem w tym miejscu zniknie juz niebawem. Wyjaśnia jednak, że nie można zakazać tam postoju ze względu na brak miejsc parkingowych.

– Opóźnienie wynikało z konieczności doprecyzowania i załatwienia pewnych spraw, ale zapewniam, że barierki pojawią się tam już w najbliższych dniach – mówi wicedyrektor Bigus. – W okolicy przejścia wydzielimy tyle miejsca, żeby piesi mogli czuć się bezpiecznie. Pojawi się metalowa bramka, która umożliwi pieszym zobaczenie, co dzieje się na drodze.

Nie można jednak zapominać o tym, że na każdym przejściu trzeba zachować szczególną ostrożność i patrzeć w prawo i w lewo upewniając się czy nic nie jedzie, zanim wejdziemy na jezdnię. Tego trzeba uczyć też dzieci. Barierki nie gwarantują bowiem bezpiecznego przejścia, ale jedynie je ułatwiają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group