Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 11 stycznia
Imieniny: Feliksa, Honoraty
Czytających: 15591
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Przejęta marycha za 5 milionów

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024, 16:10
Autor: WAC
Dolny Śląsk: Przejęta marycha za 5 milionów
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Straż Graniczna wykryły przemyt ponad 100 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Narkotyki były ukryte pod podłogą samochodu ciężarowego. Taka ilość narkotyku na czarnym rynku jest warta około 5 mln zł.

W okolicach Jędrzychowic, funkcjonariusze KAS, CBŚP i SG skontrolowali kierowcę samochodu ciężarowego, który przewoził towar z Hiszpanii do Polski. W trakcie kontroli  funkcjonariusze znaleźli ponad 100 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w specjalnej skrytce, która znajdowała się pod podłogą pojazdu.Z takiej ilości narkotyku można uzyskać około 100 tys. porcji dilerskich.
Kierowca ciężarówki został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzą śledztwo dotyczące działalności międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków z Hiszpanii do Polski. Podczas jednego transportu dochodziło do przemytu od 65 kg do ponad 100 kg marihuany.

Grupa działała od 2022 roku i mogła przemycić do Polski ponad 500 kg narkotyków.

Twoja reakcja na artykuł?

17
81%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślicie o opłatach klimatycznych?

Oddanych
głosów
580
Powinna obowiązywać
15%
Opłaty powinny wzrosnąć
6%
Powinna zostać zlikwidowana
79%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak zatrzymać starzenie?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
 
Pogoda
Nadchodzi bardzo trudny i mroźny weekend
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group