Jelenia Góra: Przegrana koszykarek na zakończenie sezonu (foto)

Niedziela, 2 maja 2010, 20:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 maja 2010, 21:52
Autor: arec
Koszykarki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra przegrały dziś z Żyrardowianką Żyrardów 73:79. Przegrana mogła być wyższa gdyby nie celne rzuty za trzy punkty w końcówce meczu.

Od początku spotkania stroną przeważającą była Żyrardowianka. Przyjezdne już w pierwszej kwarcie wypracowały wyraźna przewagę. W zespole jeleniogórskim raziła niemoc strzelecka. Nie wychodziły zarówno rzuty za trzy punkty jak i próby zdobycia punktów spod samego kosza. Po pierwszych 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 23:11 na korzyść gości.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Po 5 minutach przewaga przyjezdnych wzrosła nawet do 20 punktów. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkania jeleniogórzanki zmniejszyły rozmiary porażki na 11 punktów. Udało się kilka akcji, zafunkcjonowała wreszcie gra pod koszem. Niestety w wyniku kliku błędów Żyrardowianka ponownie odskoczyła na 15 punktów i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 28:43.

Kolejne dwie kwarty miały podobny przebieg. Momentami Finepharm Karkonosze zbliżały się do przeciwniczek na 8 punktów, ale po kolejnych nieudanych akcjach przewaga Żyrardowianki znów wzrastała. W ostatniej części gry, na dwie minuty przed końcową syreną jeleniogórzanki przegrywały 16 punktami. Jednak w ostatnich 120 sekundach udało się zmniejszyć rozmiary porażki na 6 punktów.

O skuteczności zespołu jeleniogórskiego w dzisiejszym spotkaniu mówią statystyki. Finepharm Karkonosze aż 33 razy próbowały rzucać za 3 punkty, z czego do kosza piłka wpadała 9 razy. W przypadku rzutów za dwa punkty skuteczność wyniosła 41%, a przy rzutach wolnych 48%.

- Jestem zdegustowana. Myślałam, że na zakończenie sezonu pokażemy kibicom, że nie przypadkowo znaleźliśmy się na tym miejscu w tabeli. Pewne obawy miałam już na rozgrzewce. Na odprawie zwracałam uwagę, że poziom pobudzenia zespołu nie jest do końca odpowiedni. Starałam się interweniować. Próbowałam prośbą, próbowałam groźbą. Niestety bez skutku – powiedziała po meczu trenerka zespołu Iwona Błaszak.

Finepharm Karkonosze zakończyły rozgrywki na 5 miejscu w tabeli. Awans do Ford Germaz Ekstraklasy uzyskały zespoły BS Pa-Co Bank Pabianice i Widzewa Łódź.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Żyrardowianka Żyrardów 73:79 (11:23) (17-20) (24:19) (21:17)

Finepharm Karkonosze: Mićków 26, Winnicka 21, Rozwadowska 13, Witkoś 11, Kowalczyk, Kret