Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 2483
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przegramy jubileusz?

Poniedziałek, 4 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2007, 12:48
Autor: JEN/TEJO
Jelenia Góra: Przegramy jubileusz?
Fot. Jelonka.com
Czy zamiast spodziewanych spektakularnych imprez, miasto zafunduje jeleniogórzanom festyn ludowy na 900-lecie?

Jubileusz 900-lecia istnienia Jeleniej Góry zbliża się wielkimi krokami. Wprawdzie cykl imprez, które mają uczcić to wydarzenie zapowiedziano na przyszły rok, na razie wciąż nie wiadomo, kto może być ewentualnym sponsorem święta miasta.
Bogate firmy, czyli potencjalni inwestorzy zamykają swoje budżety. Może się okazać, że zrobią to, zanim urząd skieruje do nich wnioski o sponsoring.

– Jeśli władze miasta nie pospieszą się z opracowaniem scenariusza obchodów i pozyskaniem już sponsorów, szumnie zapowiadające się obchody zamienią się w kilka ludowych festynów – taki może być realny rozwój sytuacji.

Tymczasem obchodami miał zająć się specjalny zespół w urzędzie. Takie były zapowiedzi prezydenta Marka Obrębalskiego. Ale dotychczas w tej sprawie odbyło się tylko jedno spotkanie, z którego niewiele wynika.

– Zdaję sobie sprawę, że nie będziemy mieli takiej fety, jak na przykład teraz ma Kraków, który świętuje 750-lecie lokacji – mówi Marzena Tomaszek. – Ale przydałoby się dla Jeleniej Góry coś wyjątkowego, zwłaszcza dla mieszkańców, których ostatnio się nie rozpieszcza udanymi imprezami. Może jakiś większy festiwal teatrów ulicznych, czy pokazowy koncert – zastanawia się pani Marzena.

Przypomnijmy, że w tym roku sporo uwag krytycznych zebrali organizatorzy Wiosny Cieplickiej, która już przebrzmiała praktycznie bez żadnego znaczącego wydarzenia w uzdrowiskowej części miasta. Zbliżają się Dni Sobieszowa, placówki kulturalne już myślą o Wrześniu Jeleniogórskim.
Ale wielu mieszkańców chciałoby wiedzieć, jakie są plany na największe święto w powojennej historii miasta, czyli Jubileusz 900-lecia Jeleniej Góry. Na razie nie ma na to żadnej odpowiedzi.

Co na to prezydent Marek Obrębalski?
– Harmonogram imprez jubileuszowych przewidywanych nie tylko w 2008 roku, ale i w latach następnych jest aktualnie uzupełniany i konkretyzowany. Prace w tym zakresie prowadzone są przez zespół reprezentujący różne środowiska miasta, nie tylko urzędnicze. Prowadzone są ponadto rozmowy na temat sponsorowania obchodów 900-lecia Jeleniej Góry.
Obecnie wiele już instytucji życzliwie odnosi się do zbliżającego się jubileuszu miasta, deklarując finansowe wsparcie. Nie jest jednak zasadne ujawnianie w tej chwili listy potencjalnych sponsorów – odpowiedział szef miasta na pytanie, które do niego skierowaliśmy.

A od Internautów czekamy na sugestie, które być może zainspirują organizatorów jubileuszowego święta. Najważniejsze, aby nie przegrać i nie przegapić takiej okazji do promocji naszego miasta w Polsce i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group