Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7024
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przegląd twórczości seniorów za nami

Sobota, 1 października 2016, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 2 października 2016, 7:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przegląd twórczości seniorów za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Piątek (30.09) był ostatnim dniem V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów, a zwycięzców poznamy podczas dzisiejszej, uroczystej akademii w Filharmonii Dolnośląskiej. Przez trzy dni 27 zespołów zaprezentowało się jury w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ludowe granie już na stałe wpisało się w program Senioraliów, organizowanych przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze. Rok temu wśród zwycięzców znalazł się m.in. zespół Porębiok z Gminy Oława, dla którego był to pierwszy występ w stolicy Karkonoszy.

- Bardzo nam się tu podobało, ludzie byli zachwyceni, czekali znowu na zaproszenie i mimo odległości chętnie przyjedziemy w kolejnych latach – powiedział Edward Misiewicz, kierownik zespołu Porębiok. Kapela licząca 32 osoby ma szeroki repertuar. - Mamy oryginalne pieśni pisane przez profesora Opery Wrocławskiej. Mamy bloki taneczne: rzeszowski, dolnośląski, górnośląski, wiązankę lubelską, Beskidu Śląskiego oraz z całej Polski – wymienił E. Misiewicz. - Fajnie jest tutaj w Jeleniej Górze. Mamy bardzo dużo występów u siebie i w okolicach Wrocławia. Jeździmy też za granicę: Czechy, Francja, Niemcy, Litwa, Włochy. Byliśmy też u papieża Jana Pawła II – powiedział kierownik Porębioka.

W ramach Senioraliów uczestnicy przeglądu występowali zarówno przed jury w sali widowiskowej JCK, jak i na scenie zlokalizowanej na Placu Ratuszowym. Na zakończenie trzeciego dnia imprezy odbył się również pokaz aikido.

Kogo w tym roku wyróżni jury? Przekonamy się już o godz. 15:00, kiedy to rozpocznie się uroczysta akademia na zakończenie Senioraliów 2016. Po występach zwycięzców konkursu w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się koncert pn. „Melodie Polskie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group