Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2782
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przegląd Twórczości Literackiej w POK–u

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 29 listopada 2014, 8:35
Aktualizacja: 10:21
Autor: Manu
Fot. POK
Sara Kowalewska, Maja Michalik oraz Jakub Kukulski okazali się najlepsi w czwartej edycji Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej, który został przeprowadzony w miniony piątek (28.11) w Piechowickim Ośrodku Kultury w Piechowicach. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, konkurs jest otwarty dla wszystkich poetów i pisarzy z podstawówek i gimnazjów.

- Jednym z warunków konkursu było nadesłanie opowiadania lub zestawu wierszy, który miał zawierać do trzech utworów niepublikowanych w wydawnictwach i nie nagradzanych w innych konkursach – mówi dyrektorka POK-u Anna Kalisz.

W jury Przeglądu tym razem zasiedli: Jan Owczarek (przewodniczący) - nauczyciel języka polskiego i historii, krajoznawca, przewodnik i poeta, Alina Obidniak - wieloletnia dyrektorka Teatru im. C.K. Norwida i reżyser, Joanna Maria Chmielewska - pedagog i autorka książek dla dzieci, Halina Wieczorek - wieloletni pedagog i nauczycielka języka polskiego oraz Kinga Szczap - bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piechowicach.

W kategorii szkół podstawowych w kategorii poezja za wiersz „Rozterki motyla” pierwsze miejsce przyznano Sarze Kowalewskiej, drugie miejsce za utwór „Poranek” zdobyła Julia Zawadziło, a trzecie za „Kropelkę” – Emilia Cichoń.

W kategorii proza zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych okazała się Maja Michalik za opowiadanie „Mit o Alkmei, bogini kolorów”, drugie miejsce zdobył Oskar Kłyszyński za „Detektywa”, a trzecie miejsce - Emilia Wajdowicz za opowiadanie „Niepohamowana Ruffian”.

Z kolei w kategorii proza szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Jakub Kukulski za utwór „Niewyjaśnione”, drugie miejsce - Anna Palińska za „Dziewczynkę znikąd”, a trzecie - Anna Jazieniecka za „Różową parasolkę”.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.: Natalia Fałek oraz Jakub Najczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group