Czytających: 11863

Jelenia Góra: Przedziwny mecz ekipy Marty Oreszczuk

Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 22:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 grudnia 2017, 23:12
Drugi zespół młodziczek KPR–u odniósł w minioną niedzielę (3.12) drugie zwycięstwo w rozgrywkach ligi dolnośląskiej, ale pierwsza połowa pod względem zdobyczy bramkowych przypominała bardziej mecz piłki nożnej, niż ręcznej. Dzięki wygranej jeleniogórzanki odskoczyły od drużyn zamykających tabelę.

KPR II podobnie, jak ich starsze koleżanki z pierwszego zespołu młodziczek - ze względu na zajętą halę przy ul. Złotniczej, musiały rozgrywać swoje spotkanie w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Nieliczna grupka kibiców w pierwszej połowie przecierała oczy ze zdumienia, bowiem przez ponad 14 minut padł tylko jeden gol. Gdy w 17. minucie przyjezdne prowadziły już różnicą dwóch bramek (1:3) - biorąc pod uwagę częstotliwość zdobywanych goli - wydawało się, że spotkanie dołujących w tabeli zespołów przechyla się na korzyść gości. Waleczne jeleniogórzanki w 22. minucie zdołały jednak doprowadzić do remisu (3:3) i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron miejscowe poprawiły skuteczność w ataku i w 31. minucie prowadziły już 7:3, ale ekipa z Dzierżoniowa nie poddała się i pięć minut później było tylko 7:6. Podopieczne Marty Oreszczuk ponownie wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końcowej syreny i pokonały rywalki 12:10. Była to druga wygrana KPR-u II, co pozwoliło naszej drużynie przesunąć się na siódmą pozycję. Zespół Jedynki z dorobkiem jednego zwycięstwa i 6 porażek zajmuje przedostatnie miejsce. W następnej kolejce żółto-niebieskie zagrają w Legnicy z miejscową Dziewiątka.

KPR MOS II Jelenia Góra - UKS Jedynka Dzierżoniów 12:10 (3:3)