Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8172
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przedszkolne nowości nadchodzą z Kowar

Środa, 29 lipca 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Ola
REGION: Przedszkolne nowości nadchodzą z Kowar
Fot. ......
Od 1 września rozpoczyna swoją działalność pierwsze niepubliczne przedszkole powstałe na terenie Kowar, przy ul. Wiejskiej 3. Właścicielka zamierza otwierać kolejne takie placówki, między innymi, przedszkole artystyczne w Jeleniej Górze.

Choć jeszcze do końca wakacji będą trwały prace wykończeniowe w budynku, to – jak twierdzi właścicielka powstającej placówki Ewa Król – nowe wnętrza będą gotowe do przyjęcia dzieci w pierwszym dniu roku szkolnego. Pod opieką wykwalifikowanej kadry znajdą się dwie 25-osobowe grupy dzieci w przedziałach wiekowych: 2,5-3 lat,4-5lat.

Każda z nich będzie pod nadzorem nauczyciela z wykształceniem kierunkowym (wychowanie przedszkolne), a także, co ciekawe, asystenta (z przygotowaniem pedagogicznym ). Dzieci będą miały zajęcia wzbogacone o naukę języków obcych, głównie będzie to język niemiecki, a także angielski. Dzięki kontaktom z przygranicznym Görlitz, będą organizowane polsko-niemieckie wymiany maluchów.

Poza realizowaną podstawą programową, są przewidziane zajęcia dodatkowe. W zależności od potrzeb, będą też odbywać się zajęcia z zakresu logopedii, surdopedagogiki oraz oligofrenopedagogiki. W drugim półroczu zaczną ponadto działać szkółki: narciarska, golfa oraz jazdy konnej.

Wielu rodziców obawia się dużo wyższych cen za pobyt dziecka w prywatnym przedszkolu, jednak koszt za miesiąc w „Krokodylu Schnappim”, tj. 295 zł z wyżywieniem (śniadanie, kompletny obiad oraz podwieczorek), nie odbiega od cen w publicznych przedszkolach w naszym rejonie.

Należy dodać, że nowa kowarska placówka będzie korzystała z usług zewnętrznej firmy cateringowej, która spełnia wymogi sanepidowskie (system HACCP). Wyżywienie będzie nadzorowane przez dietetyka, który będzie ustalał menu dla dzieci wymagających indywidualnego prowadzenia.

Ewa Król, która przeprowadziła się do Kowar z Krakowa, gdzie prawie przez 15 lat była związana z oświatą, prowadząc m.in. szkoły dla dorosłych, planuje w przyszłości zakładać alternatywne oddziały placówki, o której mowa, na terenie Kotliny Jeleniogórskiej.

Już wiadomo, jaka będzie najbliższa inwestycja właścicielki: otwarcie przedszkola artystycznego w Jeleniej Górze, na ulicy Wincentego Pola, gdzie dzieci będą miały również zajęcia z artystami, m.in.: z aktorami i malarzami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group