Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3535
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki zagrały dla rodziców

Piątek, 18 maja 2018, 6:28
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 8:37
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przedszkolaki zagrały dla rodziców
Fot. MT
Oryginalny prezent dla swoich mam i tatusiów przygotowały dzieci z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca z grupy „Krasnale” z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze.

Sześciolatki zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie będące luźną adaptacją wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

W spektaklu, który dla dzieci był doskonałą zabawą brała udział cała 23-osobowa grupa sześciolatków. Poza znanymi z wiersza J. Brzechwy postaciami, na scenie wystąpiła Baba Jaga, która postanowiła zmienić swoje nawyki żywieniowe i chatkę z piernika zamieniła na stragan z warzywami.

Kilka tygodni wcześniej takie samo przedstawienie dla swoich pociech wystawili rodzice i ciekawie było zobaczyć różnice w jego interpretacji.

– Te dzieci już niedługo kończą edukację przedszkolną, ale nie jest to ich ostatnie przedstawienie – mówi wychowawczyni małych aktorów Małgorzata Bartecka. - Wystąpią jeszcze na koniec roku szkolnego. Już teraz wiem, że będę się z tymi dziećmi żegnać z bólem serca. To była bardzo zgrana grupa, a rodzice „Krasnali” bardzo mocno angażowali się we wszystkie akcje i działania dotyczące ich dzieci – podkreśla wychowawczyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group