Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3573
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przedszkolaki w progach władzy

Poniedziałek, 12 października 2009, 12:19
Aktualizacja: Wtorek, 13 października 2009, 9:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przedszkolaki w progach władzy
Fot. TEJO
Gabinety najważniejszych urzędników w mieście odwiedziły dziś dzieci z cieplickiego Przedszkola nr 10. Były u prezydenta Marka Obrębalskiego, jego zastępcy Zbigniewa Szereniuka oraz u naczelnika wydziału oświaty Waldemara Woźniaka.

– A ile ma pan lat? – bez skrępowania spytała naczelnika Waldemara Woźniaka jedna z dziewczynek. – Już 54 – wyznał szef jeleniogórskiej oświaty. – To kto jest starszy: prezydent, czy pan naczelnik? – zapytano przedszkolaków. – Pan naczelnik. Prezydent jest o dwa lata młodszy – odpowiedziały rezolutnie dzieci, które wcześniej spytały o wiek Marka Obrębalskiego.

Pretekstem wizyty u naczelnika oświaty W. Woźniaka było zbliżające się Święto Komisji Edukacji Narodowej, popularny Dzień Nauczyciela. Dzieci z „dziesiątki” wraz z opiekunkami przyszły do siedziby wydziału z naręczem róż oraz z laurkami dla pracowników instytucji.

Z życzeń ucieszył się Waldemar Woźniak, który – mimo niedyspozycji głosowej – przyjął pięcio i sześciolatków. – Dobrze, że was tyle jest. Skoro są dzieci, nie zamkniemy ani szkół, ani przedszkoli – mówił szef jeleniogórskiej oświaty widząc tłumek dziewcząt i chłopców. Waldemar Woźniak opowiedział dzieciom, jak wygląda jego dzień pracy. Poczęstował też wszystkich cukierkami.

Wcześniej dzieci odwiedziły gabinet prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. – Zostaliśmy godnie i miło przyjęci – usłyszeliśmy od pań wychowawczyń – a prezydent wyczerpująco odpowiadał na pytania, które nurtowały dzieci. Dziewczęta i chłopcy interesowali się szczególnie Aquaparkiem. – Temat rozpracowaliśmy w szczegółach – żartują panie z „dziesiątki”. Dzieci mogły się też przekonać, jak pracuje zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, którego odwiedziły w gabinecie przy ulicy Sudeckiej.

Cel odwiedzin to przybliżenie władzy najmłodszym mieszkańcom miasta i pokazanie, że progi ważnych osób w Jeleniej Górze nawet dla przedszkolaków nie są za wysokie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group