Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6371
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolaki w KPSW. Może kiedyś będą tu studiować?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 6 kwietnia 2012, 8:37
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Czterdziestu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 w Cieplicach odwiedziło w miniony wtorek Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą. Dzieci przybyły na kampus w odpowiedzi na zaproszenie studentów pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej KPSW.

Goście zwiedzili kampus uczelni, poznając sposób kształcenia się starszych kolegów. Dzieci zostały powitane przez prorektora KPSW prof. Tomasza Winnickiego, a następnie udały się na wycieczkę po placówce. Poznały nowoczesny gmach biblioteki, halę sportową i gabinet fizjoterapii. Sprawdzali także, jak działa uczelniane radio. O wizycie dowiedzieli się też studenci słuchający akurat Radia Nagłos.

- Dzieci są świetne. Tak dobrze się bawiły, że teraz chcą nas zaprosić do siebie, w ramach akcji „Duży student odwiedza małego” – mówi Mirella Michalewska-Pająk, wykładowca KPSW i koordynatorka akcji. - Korzyści płynące z tego typu wydarzenia są bardzo duże, zarówno dla dorosłych, jak i małych studentów – dodaje.

Projekt „Mały student" jest częścią działań prowadzonych wspólnie przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą i Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 14. W ramach współpracy studenci odbywają w placówce praktyki, chętnie angażują się do pomocy także jako wolontariusze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~szklarz 6-04-2012 9:56
A może lepiej nasze przedszkolaki niech nie idą na studia do tej jak podano w tytule "KWSP", bo się jeszcze pogubią i trafią do jakiejś KPSW (Karkonoskiej pPaństwowej Szkoły Wyższej)
~hihi 6-04-2012 12:28
zanim te dzieci dorosną, po tej śmiesznej szkółce śladu nie będzie :)
~ 6-04-2012 13:50
BRAWO DLA PANI JOANNY KONOPKO. PRZEDSZKOLE JEST SUPER :))) A MOJA CÓRCIA W NIM SZCZEŚLIWA :)) DZIEKUJE!!!
~Ja 6-04-2012 18:25
Nie rozumiem tej nagonki na KPSW. To uczelnia jak każda w Polsce. Studiowałam w Jeleniej jeszcze za czasów, kiedy uczelnia nosiła nazwę Kolegium Karkonoskiego. Ukończyłam studia licencjackie, dostałam się na Uniwersytet Jagielloński, który skończyłam z oceną bardzo dobrą, teraz robię doktorat. I nikt w Krakowie nigdy nie powiedział o KK źle. Wręcz przeciwnie - wykładowcy nas chwalili, znali ówczesnego rektora KK. Jak wszędzie: są studenci i studenci. Jedni idą na polonistykę czy pedagogikę z zamiłowania, a inni z innych powodów - chociażby z faktu, że w Jeleniej nie ma dużego wyboru kierunków studiów. A najśmieszniejsze jest to, że o KK źle mówią nie studenci i absolwenci, ale ludzie którzy nigdy tam nie studiowali. A to, co ja widziałam na UJ-cie, AGH, UP - szkoda czasami pisać.
~thx1138 6-04-2012 21:46
dla każdego miasta obecność szkoły wyższej to skarb a wy psy wieszacie na KPSW jesteście jacyś poj####i albo pachołkami zawiły i tuska którzy by chcieli się wszystkiego z miasta pozbyć by mięć więcej kasy dla siebie, a KPSW to uczelnia jak wszystkie inne tylko że ma zaledwie ponad 10 lub 15 lat więc na razie nie ma zbyt wielu kierunków, po za tym fajnie jest psy wieszać na jakiejś szkole jeśli przez cały okres studiów zamiast się uczyć to się chleje i ćpa
~Brunner 6-04-2012 22:09
takie buraki jak "szklarz"to wolałyby zaorane pole z posadzonymi ziemniakami!
~ 6-04-2012 22:44
Zgadzam się w 100% z ,,Ja'' KPSW jest dobra uczelnią nigdy nie ma tak, żeby wszystkim dopasować. Zawsze znajdzie się ktoś kto lubi pogadać! Zastanawiam się jakie studia skończył ,,Szklarz''. Na KPSW wykładają wykładowcy, którzy wykładają na Uniwersytecie Wrocławskim, Zielonogórskim bądź Opolskim, a u nas jest lepiej bo przy mniejszej ilości studentów, każdy może osobiście porozmawiać z wykładowcą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group