Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4334
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przedszkolaki w KPSW. Może kiedyś będą tu studiować?

Piątek, 6 kwietnia 2012, 8:37
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Przedszkolaki w KPSW. Może kiedyś będą tu studiować?
Fot. Organizator
Czterdziestu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 w Cieplicach odwiedziło w miniony wtorek Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą. Dzieci przybyły na kampus w odpowiedzi na zaproszenie studentów pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej KPSW.

Goście zwiedzili kampus uczelni, poznając sposób kształcenia się starszych kolegów. Dzieci zostały powitane przez prorektora KPSW prof. Tomasza Winnickiego, a następnie udały się na wycieczkę po placówce. Poznały nowoczesny gmach biblioteki, halę sportową i gabinet fizjoterapii. Sprawdzali także, jak działa uczelniane radio. O wizycie dowiedzieli się też studenci słuchający akurat Radia Nagłos.

- Dzieci są świetne. Tak dobrze się bawiły, że teraz chcą nas zaprosić do siebie, w ramach akcji „Duży student odwiedza małego” – mówi Mirella Michalewska-Pająk, wykładowca KPSW i koordynatorka akcji. - Korzyści płynące z tego typu wydarzenia są bardzo duże, zarówno dla dorosłych, jak i małych studentów – dodaje.

Projekt „Mały student" jest częścią działań prowadzonych wspólnie przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą i Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 14. W ramach współpracy studenci odbywają w placówce praktyki, chętnie angażują się do pomocy także jako wolontariusze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group