Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5545
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedświąteczne barbarzyństwo w lasach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Sobota, 15 grudnia 2007, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Aby na bożonarodzeniowym stole zagościła dziczyzna, kłusownicy rozstawiają setki wnyków w lasach. Dzikie zwierzęta podchodzą coraz bliżej domostw i stanowią łatwy łup.

Pisze o tym sobotnio–niedzielna Polska Gazeta Wrocławska. Wnyki oraz inne pułapki trafiają już nie tylko w dalekie leśne ostępy, lecz także do miejskich lasów, gdzie także bytują sarny, a nawet dziki.

Co oznacza dla zwierzęcia wpadnięcie we wnyki? Gazeta opisuje szczegółowo: – We wnykach znalazłem nogę sarny, wszędzie było bardzo dużo krwi. Ciężko ranne zwierzę uciekło w głąb lasu. Tam najprawdopodobniej skonało w męczarniach – opisuje jeden z leśników.

Im bliżej świąt, tym więcej pułapek likwiduje straż leśna. Kłusownikom nie są straszne kary (za posiadanie wnyków lub dziczyzny z nielegalnego źródła grozi rok więzienia). Nie boją się także śmiertelnie niebezpiecznych chorób odzwierzęcych, którymi można się zarazić jedząc dziczyznę niezbadaną wcześnie przez weterynarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 15-12-2007 17:15
Klusownictwo istnialo zawsze i rowniez w sredniowieczu,ale wtedy ludzie nie byli na tyle wyksztalceni by zdawac sobie sprawe z tego,ze zwierzeta tez maja uczucia,tak samo sie boja,czuja bol,jak my ludzie.Lecz teraz ,gdy zyjemy w XXIw,czasie nauki, techniki to klusownictwo nadal istnieje.Zwierzeta sa bezbronne i bezsilne wobec tych sidel,wyk... Mam przed soba ksiazke"Zmiana sposobu myslenia na serce" autor tej ksiazki Michael Aufhauser stworzyl kolo Salzburga oaze dla pokrzywdzonych przez czlowieka zwierzat .Tylko krotki cytat z tej ksiazki -"Jezeli nam sie powiedzie zwierzeta chronic, to jeszcze nic nie osiagnelismy.Dopiero gdy uda sie nam to,ze zwierzeta nie musza byc przez nas chronione. to wtedy osiagnelismy cel: zmienilismy NAS!!!!
piipi 15-12-2007 21:08
...o tak malo komentarzy,chyba jelonkowicze na "polowaniu".......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group