Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4950
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Przedłużony przetarg na dawny dworzec

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 12:18
Autor: WAC
Kowary: Przedłużony przetarg na dawny dworzec
Fot. UM Kowary/wizualizacja
Do 20 kwietnia wydłużono termin składania ofert w przetargu na wykonawcę przebudowy budynku dawnego dworca kolejowego w Kowarach.
Pierwotnie planowaliśmy, aby otwarcie ofert odbyło się 8 kwietnia – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Jednak ze względu na dużą liczbę zapytań od zainteresowanych firm zdecydowaliśmy się na przełożenie tego terminu na 20 kwietnia. Wątpliwości zgłaszane przez budowlańców dotyczą głównie szczegółów technicznych przebudowy. Wynika to z tego, że inwestycja będzie prowadzona w formule zaprojektuj – wybuduj i nie dysponujemy kompletną dokumentacją projektową, a jedynie planem funkcjonalno - użytkowym. Dlatego wolimy, żeby wszystkie wątpliwości wykonawców zostały rozstrzygnięte na etapie przed ofertowym i później nie będzie problemów z rozstrzygnięciem przetargu.

Przypomnijmy. W wyniku planowanych robót nieużytkowany od lat obiekt ma zostać przystosowany do działalności kulturalno-turystyczno-usługowej. W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innym siedziby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sprzedaży produktów lokalnych, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Przy budynku po zapowiadanym powrocie pociągów do Kowar znajdą się automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie ma działać punkt gastronomiczny, z którego będą mogli korzystać także podróżni. Szacowane koszty inwestycji wyniosą około 7 mln zł. Cześć tej kwoty, bo 4,5 miliona złotych samorząd pozyskał z rządowego programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

43
75%
Cieszy
4
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
9
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group