Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3378
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przed Wszystkimi Świętymi

Wtorek, 12 października 2021, 12:05
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Przed Wszystkimi Świętymi
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Jelonki.com/MPGK
Jeleniogórskie MPGK administruje czterema cmentarzami - dwoma przy ul. Sudeckiej, przy ul Romera i przy ul. Krośnieńskiej Od 25.10.2021r. do 06.11.2021r., z powodów logistycznych, obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na ich teren pojazdów innych, niż uprzywilejowane.

W tym szczególnym czasie upoważnione do tego zostaną wyłącznie samochody: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: policyjne, Straży Miejskiej, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób: Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych „ODPADY BIO”. Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucimy do pojemnika z opisem „ZMIESZANE ODPADY” – apeluje MPGK.

Od najbliższego poniedziałku do czwartku 31 października osoby opiekujące się grobami zapraszamy do nieodpłatnego pobierania worków. Od godz. 9.00 do godz. 17.00 będzie można to uczynić: przy głównym wejście na stary cmentarz przy ul. Sudeckiej oraz na portierni przy ul. Mickiewicza 31 , w pomieszczeniach socjalnych na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej, a także w pomieszczeniach socjalnych na cmentarzu przy ul. Krośnieńskiej – informuje rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca.

Prosimy osoby odwiedzające nekropolie o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, tylko wrzucanie ich do kontenerów do tego przeznaczonych - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group