Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5964
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przed wieczornym spektaklem – Malabar na próbę

Czwartek, 6 marca 2008, 14:36
Aktualizacja: 21:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przed wieczornym spektaklem – Malabar na próbę
Fot. TEJO
Przedsmak wielkiego widowiska mogła obejrzeć garstka jeleniogórzan, którzy po południu mieli szczęście przechodzić obok JCK, gdzie ćwiczyli francuscy aktorzy z Teatru Compagnie Malabar.

Gonitwa na szczudłach, walki na miecze, imponujące skoki i akrobacje. To wszystko będzie można zobaczyć już po godz. 19. 30 na placu Ratuszowym. Tam od rana montowana była scena, gdzie wieczorem wystąpią artyści z Francji.

– To tylko przedsmak naszego widowiska. Dojdą jeszcze do tego efekty świetlne i kostiumy. Będą też fajerwerki. – powiedział nam jeden z aktorów, którzy przy ulicy 1 Maja mieli swoistą próbę generalną. Wszystko w scenerii statku i z mocną muzyką graną na żywo przez gitarzystę. Takie będą dekoracje do przedstawienia „Les voyages aux Aquareves”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Podróże do krainy wodnych marzeń”.

Widowisko będzie kulminacyjnym punktem zaczynających się w czwartek obchodów roku jubileuszowego Jeleniej Góry. Z tego powodu od rana do stolicy Karkonoszy zaczynają przyjeżdżać liczni goście. Ich bazą jest hotel Mercure. Tam też wieczorem prezydent Marek Obrębalski wyda uroczystą kolację.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group