Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4543
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed świętami tłoczno w pociągach

Wiadomości: REGION KRAJ
Piątek, 23 grudnia 2011, 14:07
Aktualizacja: 14:08
Autor: Es
Skład TLK z Warszawy Wschodniej do Szklarskiej Poręby należy do najbardziej zatłoczonych pociągów w Polsce przed świątecznym weekendem.

Pociąg – według zapowiedzi – będzie miał pełne obłożenie: pasażerowie ze stolicy tłumnie ruszają bowiem spędzić okres świąteczno-noworoczny w Karkonoszach. Wbrew pozorom pociągi cieszą się sporym zainteresowaniem, a cięcia w rozkładach jazdy spowodowały „zagęszczenie” podróżnych w wagonach. Czasy, kiedy z naszego regionu do Warszawy jeździły aż cztery pociągi (Karkonosze, Sudety, z Frankfurtu nad Menem i ze Szklarskiej Poręby) raczej nie wrócą. Teraz ze stolicy Polski z Kotliną Jeleniogórską można dojechać jednym pociągiem, obronionym zresztą przed likwidacją.

Na przedziały pełne pasażerów natrafią podróżni, którzy na Święta Bożego Narodzenia i sylwestra wybierają się w rejony Podhala. Pociągi w tamtych relacjach, do których – jadąc z Jeleniej Góry – można się przesiąść we Wrocławiu, też mają pełne obłożenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Remirt 23-12-2011 15:08
Do tych lewusów gospodarczych , marnotrawców , i całgo bajzelu PKP - gospodarka rynkowa jeszcze na kolej nie dotarła- nie wiedzą , że jak jest liczny chetny klient to sa pieniadze od niego i nie mozna jego ignorować - tak jest wszędzie z wyjatkiem PKP .Kolejarze sa jeszcze w głębokiej komunie - jak nie ma pieniędzy to państwo dołoży bez umiaru wystarczy kilka strajków , żądania bo się im należy . A o organizacji pracy na koleji , czystości , kulturze obsługi ani słowa ,byle do pierwszego po wypłatę. Kiedy nastapią prężna zmiany w PKP ,bo kompromituja Polskę na całą Europę.
~k2 23-12-2011 15:09
Brakuje mi pociągu do Gdyni ze Szklarskiej Poręby o którym pisano i mówiono też. Brakuje mi postoju w Cieplicach czy Sobieszowie owego pociągu, czy relacji z Warszawy. Jeśli mam wybór wybieram pociąg. Tłoki w pociągach były, są i będą. Jakoś nie narzekam - no, może czasami jak każdy. Pozdrowienia dla wszystkich. Zdrowych i spokojnych świąt, wszystkiego, co sobie każdy zażyczy, nawet w podróży.
~do k2 23-12-2011 15:47
A co jeździ ze Szklarskiej Poręby jako TLK ? Murzyn na wrotkach ? Karkonosze, jak i Rozewie jeździ do/z Szklarskiej Poręby. :) A to, że się nie zatrzymują w Cieplicach, to inna sprawa. Patologia. KODLK powinno się tym zająć, ale mośki zamiast zająć się najpierw swoim podwórkiem - reaktywacja linii do Kowar i Karpacza - walczą o pociągi na 274, dla Wałbrzycha, Wrocławia, Legnicy, etc.
~do Remirt 23-12-2011 16:49
PKP intweresują się Niemcy, Czesi i Holendrzy... jak dojdzie do prywatyzacji i kupią PKP i spółki zależne będzie pewnie 50% ludzi do wywalenia! wszystko zacznie funkcjonować, mienie nie będzie się marnowało... i co najważniejsze zapanuje kultura, czystość, ład i porządek.. a i pracownice będą musieli znać języki obce... to już niebawem... kilka lat i się o tym przekonacie... podobnie jak z Pocztą Polską - Poczta Polska stanie się własnością Deutsche Post ( DHL) i dopiero zacznie się rozwijać prawdziwe usługi i wykorzysta w pełni komputeryzację... póki co kolejki, kolejki i jeszcze raz kolejki, kilkadziesiąt wzorów druczków i obsługa ...... Tego WAM I SOBIE ŻYCZĘ!!!!
~KD 23-12-2011 17:37
A to dopiero głupota pociągi czyt.szynobusy spalinowe KD (koleje Dolnośląskie) jeżdżą pod trakcją elektryczną na ropę to dopiero ekonomia i dbałość o środowisko ciekawe kto to wymyślił ?
~thx1138 23-12-2011 18:36
a kiedy w końcu będziemy mieć kolej jak w cywilizowanych krajach a nie taką co w epoce Gierka się zatrzymała ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
~kokss 23-12-2011 18:49
Do Szklarskiej to chyba tylko od strony Czech mozna pociagiem dojechac na chwile obecna ?
~ajo 23-12-2011 21:20
niestety pkp żądzą ludzie których kolej nie interesuje ich hasło to orać małe stacyjki likwidować pociągi szkoda słów jana palą ze coś robią a tylko niszczą
~do 16:49 23-12-2011 21:54
Bajki bracie opowiadasz. Niestety, ale to, że Niemcy czy Holendrzy, czy ktokolwiek, gdzie kolej jest cywilizowana, to sen, marzenia. Sam bym chciał, ale np. Deutsche Bahn nie jest takie głupie żeby inwestować w kolej w stanie agonalnym. Co najwyżej CMK, E20 czy E65 mogłoby ich zainteresować. Nic poza tym.
~~~niewiedząc 23-12-2011 22:11
Jak trzy pociągi na krzyż to i tłoczno.....!!!!
~miłośnik86 23-12-2011 22:54
Do Szklarskiej Poręby Górnej jeżdżą codziennie 4 szynobusy sp.Koleje Dolnośląskie o godz. 7.25 , 10.37 , 14.55 i 18.53 , w Szklarskiej Porębie Górnej skomunikowane są połączenia z Czeskimi Motorakami obsługiwanymi przez sp. Przewozy Regionalne i czeski ViaMONT które dojeżdżają do Harrachova i Korenova skąd odjeżdżają czeskie składy do Liberca . Ze Szklarskiej P.Grn. szynobusy odjeżdżają o 8.38 , 13.31 , 17.29 i 20.12 , na stacji Jelenia Góre skomunikowane są z pociągami w kierunku Rzeszowa,Wrocławia . Ponadto Kursuje także skład TLK Karkonosze/Rozewie sp. Intercity do Warszawy Wsch. i Gdyni Gł. odjazd ze Szkl.P.Grn. 18.05
~hihi 24-12-2011 9:36
do remirt i ajo - po pierwsze ci ludzie co rządzą na kolei dobrze wiedzą że nic nie mogą, a chcieliby zmian i to bardzo szybko ale niestety mają rączki związane bo nad nimi stoją żydzi tak jak i za naszym rządem/są to ludzie zwani "drugi garnitur" .Oni nie pozwolą za żadne skarby aby pkp w rękach polaków się rozwinęło i to samo jest z pocztą. Jak dobiją targu z kimś co by to dobrze sprzedać to wtedy nastąpią zmiany na kolei i na poczcie - a na razie póki co to poczta w jeleniej zwalnia z 50 osób - wiec może już czas aby prawdziwi polacy się zebrali wzięli broń do rąk, czas pognać ludzi z pierwszych stron gazet a wraz z nimi ludzi którzy stoją za ich plecami - ten "drugi garnitur" który stoi za plecami rządzących jest bardzo niebezpieczny dla naszego kraju - kiedy to sobie uświadomicie ?
~do hihi 24-12-2011 10:21
Masz racje! I powiem Ci więcej - mało kto wie jak to na prawdę wygląda... cała akcja z terroryzmem, wojny itd. wszystko idzie w kierunku projektu Nowy Porządek Świata i Unii Amerykańsko - Angielskiej... niestety... za rządzącymi są cienie i tak na prawdę to oni sterują całą gospodarką i tym co się dzieje w poszczególnych krajach... A jak ktoś się intersuje tematem to bez problemu znajdzie spis ludzi ODPOWIEDZIALNYCH ZA ROZWÓJ ŚWIATA!!! Tak tak moi drodzy.... o rozwoju tak naprawdę decyduje kilkadziesiąt osób w USA i w UK... reszta jest od tych decyzji zależna jak psy na łańcuchach !!! A prezydenci... heh marionetki sterowane przez gabinety cieni... aby społeczeństwo miało złudną wizję demokracji.... Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=SQQStEsklZA ... jest też o Polsce w tym report
~Paweł Tur 24-12-2011 10:23
"KODLK powinno się tym zająć, ale mośki zamiast zająć się najpierw swoim podwórkiem - reaktywacja linii do Kowar i Karpacza - walczą o pociągi na 274, dla Wałbrzycha, Wrocławia, Legnicy, etc." A może te "mośki", jak to raczyłeś nazwać chłopaków, którzy zajmują się całkiem niegłupimi inicjatywami, wykazują się REALNYM podejściem, a nie "dyzio-marzycielstwem?" Przecież, na logikę, łatwiej jest walczyć o wydłużenie danej relacji (co jest, jak zauważyłem, ich główną i dość skuteczną misją), niż tworzeniem OD NOWA całej infrastruktury? Jestem zwykłym mieszkańcem Jeleniej Góry, który chciałby mieć bezproblemowy dojazd do dużych oraz istotnych miast. Samo połączenie z Warszawą jest niewystarczające i jest to fakt oczywisty.
~kosss 24-12-2011 10:28
Z poczty zwalniaja bo na zabobrzu jest kilka paczkomatow.
~Paweł Tur 24-12-2011 10:33
Miejmy na uwadze, że Jelenia Góra nie jest JEDYNYM miastem Dolnego Śląska. Po drodze mamy jeszcze wspomniane miasta, takie jak: Wałbrzych, Legnica, Bolesławiec, które generują spore potoki pasażerskie. Więc cóż dziwnego jest w tym, że "interes" rozpościera się trochę dalej, niż za jeleniogórskie podwórko? Mam wątpliwości, czy linia do Kowar cieszyłaby się takim zainteresowaniem, jak te dalekobieżne trasy, które posiadamy. Poza tym - nie oszukujmy się: czy ktoś dokonał prostej kalkulacji, wszystkich kosztów, które związane są z uruchomieniem postulowanego połączenia? Ano właśnie. No cóż, malkontenci chcieliby, ażeby garstka osób świat zbawiła. Skoro tak Was boli brak połączenia z Kowarami, to działajcie sami. A nie tylko: wieczne pretensje i bezpardonowa postawa roszczeniowa ;/
goscniedzielny 24-12-2011 10:35
Ludzie, przestańcie siebie sami okłamywać, że jeździcie pociągami do i z Jeleniej Góry. Ja nie wierzę w takie bajki. Ja jak i podejrzewam 99% mieszkańców Jeleniej Góry nie jechało pociągiem od kilku, kilkunastu lat. Z różnych przyczyn, ale pierwszą podstawową jest to, że czas przejazdu koleją do dużych aglomeracji jest zupełnie nie atrakcyjny. Cenowo też wychodzi średnio, więc jeśli chodzi o wyjazd dwóch osób do Poznania, Warszawy czy Katowic ja wybieram samochód, podejrzewam, że większość osób robi podobnie. Po trzecie sam przejazd z miejsca A do miejsca B pociągiem to nie wszystko, będąc na drugim końcu Polski, tam też trzeba się jakoś poruszać, a przecież nie każdego stać na to by wypożyczyć sobie auto na kilka godzin, kulać się taksówkami, czy jeździć zapchaną komunikacją miejską...
goscniedzielny 24-12-2011 10:43
Ludzie, przestańcie siebie sami okłamywać, że jeździcie pociągami do i z Jeleniej Góry. Ja nie wierzę w takie bajki. Ja jak i podejrzewam 99% mieszkańców Jeleniej Góry nie jechało pociągiem od kilku, kilkunastu lat. Z różnych przyczyn, ale pierwszą podstawową jest to, że czas przejazdu koleją do dużych aglomeracji jest zupełnie nie atrakcyjny. Cenowo też wychodzi średnio, więc jeśli chodzi o wyjazd dwóch osób do Poznania, Warszawy czy Katowic ja wybieram samochód, podejrzewam, że większość osób robi podobnie. Po trzecie sam przejazd z miejsca A do miejsca B pociągiem to nie wszystko, będąc na drugim końcu Polski, tam też trzeba się jakoś poruszać, a przecież nie każdego stać na to by wypożyczyć sobie auto na kilka godzin, kulać się taksówkami, czy jeździć zapchaną komunikacją miejską...
~do hihi 24-12-2011 11:35
Masz racje! I powiem Ci więcej - mało kto wie jak to na prawdę wygląda... cała akcja z terroryzmem, wojny itd. wszystko idzie w kierunku projektu Nowy Porządek Świata i Unii Amerykańsko - Angielskiej... niestety... za rządzącymi są cienie i tak na prawdę to oni sterują całą gospodarką i tym co się dzieje w poszczególnych krajach... A jak ktoś się intersuje tematem to bez problemu znajdzie spis ludzi ODPOWIEDZIALNYCH ZA ROZWÓJ ŚWIATA!!! Tak tak moi drodzy.... o rozwoju tak naprawdę decyduje kilkadziesiąt osób w USA i w UK... reszta jest od tych decyzji zależna jak psy na łańcuchach !!! A prezydenci... heh marionetki sterowane przez gabinety cieni... aby społeczeństwo miało złudną wizję demokracji.... Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=SQQStEsklZA ... jest też o Polsce w tym report
~Gość 24-12-2011 12:25
Dlaczego dzisiaj tj. 24.12 - nie jezdzi PKS z Wrocka do Jeleniej ??? Dlaczego nie dziła strona PKS ?? Ktos wie???
~turysta 24-12-2011 12:35
Chciałem wybrać się w przerwie międzyświątecznej z rodziną na wycieczkę do Liberca. Do Szklarskiej jeszcze jakoś bym się dostał, ale ze Szklarskiej pierwszy motorak do Harrachova jest... przed 12 godziną. W Libercu jest się przed 15, czyli zaraz już robi się ciemno i od razu trzeba wracać, bo ostatni pociąg z Harachova do Szklarskiej jest o 16:50! Ludzie, kto wymyslił taki rozkład??? Mieliśmy wjechać kolejka linową na Jeszted a tu nici bo przez godzinę w Libercu to można co najwyżej zjeść obiad na stacji. Pocałujcie mnie w d.... z tą waszą koleją Izerską, pojedziemy samochodem - szybciej, wygodniej i nawet taniej!
~xxx 24-12-2011 18:15
do puki ludzie tacy ja chazdzy i temu podobne będą pchać się do koryt na szczeblach regionalnych i krajowych to nigdy nie będzie dobrze na PKP bo będzie to godzić w ich interesy !!!!
~Gucci 25-12-2011 10:35
Sylwestra piszemy dużą literą droga redakcjo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group