Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7704
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przed nami wyjątkowy koncert w ZSO Nr 1

Sobota, 28 stycznia 2017, 8:41
Aktualizacja: Niedziela, 29 stycznia 2017, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przed nami wyjątkowy koncert w ZSO Nr 1
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie i nauczyciele popularnego „Żeroma” przygotowują się do jednego z najważniejszych wydarzeń pozalekcyjnych w szkole. Już w najbliższy czwartek (2.02) odbędzie się IX Koncert Charytatywny, który za każdym razem jest bardzo widowiskowy, a w trakcie aukcji będzie można nabyć atrakcyjne przedmioty.

Tym razem uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentują musical pt. „Żerom i Julia”, który jak sam tytuł wskazuje – będzie kolejnym przykładem pomysłowości młodzieży z ZSO Nr 1. Aktorzy wyjątkowego przedstawienia muzycznego przygotowują się do swoich ról, co udało nam się podejrzeć. - To jest zabawa, ale też dużo uczy. Nie jesteśmy w stanie poznać się wszyscy będąc na lekcjach, więc takie eventy dają nam możliwość integracji i poznania nowych osób – powiedziała Klaudia Denderes, uczennica klasy maturalnej, która przyznała, że w szkole duży nacisk jest kładziony na naukę, ale daje ona też możliwość rozwijania własnych pasji. - Nie jesteśmy nastawieni na branie - chcemy również dawać, a oprócz tego mamy z tego przyjemność, korzyści i dajemy radość ludziom – przyznała Klaudia, która zagra tytułową Julię.

Imprezę poprowadzi Dominika Pawłowska, przewodnicząca samorządu szkolnego. - To jedno z najważniejszych przedsięwzięć tej szkoły – podkreśliła Dominika. Kolejny raz swoje przywiązanie do „Żeroma” pokażą jej absolwenci, którzy wzorem poprzednich lat, również włączyli się w organizację wydarzenia. - Bawimy się, integrujemy, bo gimnazjum i liceum w tym uczestniczy wspólnie – dodała uczennica, która poprowadzi imprezę.

Oprócz musicalu istotną częścią wydarzenia będzie licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny i nagrody dla uczniów. - Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół szkoły. Będą śpiewać uczniowie, nauczyciele, będą przepiękne obrazy – powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1. - Chcemy, żeby nasi uczniowie pokazali swoje zdolności – dodała.

Koncert zaplanowano na czwartek, 2 lutego o godz. 18:00 – odbędzie się w szkolnej auli przy ul. Kochanowskiego 18. Wstęp jest bezpłatny, jednak warto wesprzeć placówkę zarówno podczas licytacji, jak również przy kiermaszu ciast - będą pyszne wypieki. Rada Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz samorząd uczniowski serdecznie zapraszają. Honorowy patronat - Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Patronat medialny nad imprezą – Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group