Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11128
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przed nami finał WOŚP

Czwartek, 9 stycznia 2020, 13:48
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 12:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przed nami finał WOŚP
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ostatnich latach bije kolejne rekordy. Tradycyjnie, w Jeleniej Górze nie zabraknie wolontariuszy, atrakcji i licytacji. O szczegółach mówili dzisiaj (9.01) na konferencji prasowej organizatorzy i partnerzy akcji zainicjowanej przez Jerzego Owsiaka.

Przed nami szereg wydarzeń związanych z 28. finałem WOŚP w Jeleniej Górze. Tradycyjnie, rozpocznie się w sobotę (11.01) w Galerii Sudeckiej, gdzie w przeddzień finału sztab jeleniogórskiej młodzieży zaplanował szereg atrakcji. Będą liczne koncerty (m.in. Chapter One, E=MC2), występ Klauna Rufi Rafi, Zumba dla wszystkich, występy magików, pokazy ratownictwa medycznego, stanowisko fryzjerskie, fotobudka czy DKMS. Impreza w godzinach 12:00 - 18:00. Pomiędzy występami nie zabraknie licytacji!

Podczas niedzielnego finału odbędzie się wiele imprez w mieście i regionie. Na poligonie JST Strzelec przy Al. Solidarności od godz. 10:00 będzie można skorzystać z przejazdów pojazdami terenowymi, pojeździć wrakami, skorzystać ze strzelnicy (broń palna i pneumatyczna), paintballu, a także grochówka, kiełbaski, pajdy chleba i inne przysmaki.

Od godz. 12:00 na Placu Ratuszowym odbędzie się rodzinny piknik harcerski - będzie loteria fantowa, gry i zabawy, strzelnica harcerska, pokaz wraków, strażacy, miasteczko ruchu drogowego oraz występy lokalnych artystów na małej scenie.

Z kolei od godz. 15:00 na scenie sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przewidziano występy artystyczne i licytacje - będą m.in. zespół C-haos, występy taneczne i wokalne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury, Sławomir Darul, zespół AGAT, czy Kazimierz Pichlak z Jackiem Szreniawą. O godz. 19:00 odbędą się główne licytacje na Placu Ratuszowym, a na godz. 20:00 przewidziano "światełko do nieba" w formie pokazu laserów.

Podczas konferencji prezydent Jeleniej Góry przekazał organizatorom kilka przedmiotów na licytację - były to m.in. numer startowy na Bieg Marcialonga (na 70 km), który odbędzie się 26.01.2020 r., najnowsza płyta Marcina Wyrostka z autografem, czy flaga Jeleniej Góry z wizyty delegacji na pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Ponadto prezydent oferuje do wylicytowania obiad dla dwóch osób - w jego osobistym towarzystwie.

Cały czas wpływają fanty na licytację - już teraz wiadomo, że będzie do zdobycia brązowy medal od Lucyny Kornobys, unikatowe złote serduszko WOŚP (licytacja od 10 tys. zł), torty, przeróżne vouchery i wiele innych cennych przedmiotów.

Warto dodać, że miłośnicy muzyki punkowej mogą zawitać w sobotę (11.01, od godz. 19:00) do Klubu Kulturalnego przy ul. Sobieskiego, gdzie gwiazda wieczoru będzie kapela GAGA-Zielone Żabki. W sumie w Jeleniej Górze i regionie będzie ok. 400 wolontariuszy z dwóch sztabów (Hufca Karkonoskiego ZHP i Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży przy Bursie Szkolnej Nr 1).

Twoja reakcja na artykuł?

32
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
14%
Złości
12
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (89)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
956
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Groby wojowniczek
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group