Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4195
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami

Piątek, 28 października 2011, 9:46
Aktualizacja: Środa, 2 listopada 2011, 8:03
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami
Fot. RED
Na cmentarzach w mieście i okolicach trwają już porządki przed listopadowymi świętami.Korzystniej dla pasażerów odwiedzających nekropolie będą kursowały autobusy miejskie. Wyznaczono też miejsca parkingowe, a od poniedziałku zaczną obowiązywać tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

Na starym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej na liście i inne odpadki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przygotowało puste pojemniki. Jest też bogata oferta chryzantem, stroików, zniczy, świec i innych akcesoriów. Można je kupić głównie przed bramami cmentarza, gdzie w miarę zbliżania się wtorkowego dnia Wszystkich Świętych handlujących będzie przybywało.

W poniedziałek (31 października) wszystkie autobusy kursują normalnie. We wtorek (1 listopada) na trasę linii nr 1 w godz. 11 – 15. 30 wyjadą dwa dodatkowe pojazdy. Dwunastka będzie jeździła zgodnie z rozkładem obowiązującym w dni robocze na trasie takiej, jak w niedzielę (30 X). Kursy piętnastki zaplanowano zgodnie z sobotnim rozkładem. Tak jak w dni robocze będzie kursowała szesnastka (w godz. 11. 00 – 15. 30).

Osiedle Zabobrze z nowym cmentarzem przy ulicy Sudeckiej połączy linia specjalna, na której autobusy będą jeździły średnio co kwadrans. Trasa przejazdu: Kiepury („Małcużyńskiego”, „ZUS”) - Bacewicz - Ogińskiego - „Rondo” Różyckiego - Drzymały - Osiedle Robotnicze - Podwale - Bankowa - Matejki - Sudecka „Nowy Cmentarz” – Sudecka „Czarnoleska” (pętla).

Kto wybierze się na groby bliskich własnym samochodem, będzie mógł zostawić auto na specjalnie wyznaczonych parkingach. Przy starym cmentarzu znajdą się one po prawej stronie ulicy Skowronków, przy prawych krawędziach ulicy Mickiewicza, przy pobliskim zakładzie zieleni miejskiej, na prawej stronie ulicy Głowackiego, przy ulicy Staffa oraz na placu przed bramą główną, gdzie zostaną wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych. Policja przypomina, że na całej długości ulicy Sudeckiej obowiązywać będzie zakaz postoju i zatrzymywania się.

W Cieplicach w pobliżu cmentarza przy ulicy Jagiellońskiej będzie można parkować na placu przy dworcu kolejowym, przy byłym szpitalu, przy ulicy Mieszka I, przy prawej krawędzi jezdni ulicy Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej, na ulicy Dworcowej przy jej lewej krawędzi w kierunku ulicy Sobieszowskiej oraz na prawej stronie ulicy Jagiellońskiej w kierunku ulicy Lubańskiej. Ulica Jagiellońska będzie częściowo zamknięta dla ruchu na odcinku wzdłuż cmentarza. Zmiany te zostaną wprowadzone już w poniedziałek (31 X).

O bezpieczeństwo na cmentarzach oraz o płynność ruchu przed nimi mają zadbać policjanci (mundurowi i po cywilnemu), którzy – jak co roku – już od dziś do 2 listopada prowadzić będą akcję „Znicz”. Odwiedzający groby bliskich powinni uważać, aby nie pozostawiać na ławkach cennych przedmiotów. Dzień Wszystkich Świętych to okazja dla złodziei i kieszonkowców, którzy wykorzystują tłok i zamieszanie na cmentarzach, na przystankach oraz w autobusach miejskich zmierzających w kierunku nekropolii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group