Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 2176
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przeciwko dzikim wysypiskom śmieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 stycznia 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
Fot. TEJO
Kupiłeś nowy telewizor, a chcesz wyrzucić stary? Nie zostawiaj go byle gdzie. W Jeleniej Górze powstał specjalny punkt dobrowolnego gromadzenia odpadów.

Otworzyło go Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jeleniej Górze w celu wywiązania się z obowiązków oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Jeleniej Góry. Punkt powstał na terenie MPGK przy ul. Wolności 161/163.

– Przyjmowane są tam nieodpłatnie odpady pochodzenia komunalnego dostarczane przez osoby fizyczne mieszkające na terenie miasta Jelenia Góra, legitymujące się dokumentem potwierdzającym miejsce zameldowania – podało MPGK.

Do tego punktu przyjmowane są wybrane odpady z grupy 20, mające charakter zarówno odpadów niebezpiecznych jak również odpadów innych niż niebezpieczne, takie jak: zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, baterie i akumulatory, odpady niebezpieczne inne czyli opakowania po farbach, lakierach i tym podobne, tworzywa sztuczne (inne niż PET), makulatura, szkło budowlane oraz odpady wielkogabarytowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.mpgk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~edek 3-01-2008 10:31
Społeczeństwo się bogaci chyba czas najwyższy pomyślec o organizacji wystawek takich jakie od wielu lat organizują nasi sąsiedzi zza Odry. Napewno dużo z tych rzeczy którch juz nie potrzebujemy przyda się na wschodzie.
~abazy 3-01-2008 11:42
A moze redkacja Jelonki zajelaby sie tak okolo 1 mln zlotych strat jakie pod wodza pana Kasztelana ponioslo MPGK w tym roku? Wiele ciekawych faktow mozna znalezc, nie tylko takie, ze ktos otworzyl punkt przyjmowania sprzetu AGD, ktory jest otwarty od 3 lat i nigdy nie byl zamkniety... A na dodatek, o przynaleznosci do wspolnoty samorzadowej decyduje fakt zamieszkania a nie zameldowania i wymaganie meldunku jest niezgodne z prawem, ale to pikuś przy fatalnej sytuacji finansowej w MPGK, banka w plecy, to jest temat!!
~jelonek 3-01-2008 15:33
Przydał by sie wywóz dużych smieci (typu: kanapy, materace szafki i inne) na przykład raz w miesiącu duzy samochód zbierałby takie trudne do zutylizowania odpady dla zwykłego uzytkownika małego kubła na śmieci przy donku jednorodzinnym.
~Paszczak 3-01-2008 18:46
Przyda się. A przede wszystkim takim osobom jak takich dwóch brudasów, którzy w minioną sobotę przyjechali Żukiem nr rej. DJ 22583 i w lesie na trasie między Wojanowem a Karpnikami wywalali jakieś stare pralki i lodówki. Skandal.
~wiem 3-01-2008 20:42
Mpgk to dno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group