Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3880
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przeciwko bandytyzmowi w Janowicach

Wtorek, 23 czerwca 2009, 8:26
Aktualizacja: 9:04
Autor: TEJO
Rosnąca fala przestępczości zaniepokoiła samorządowców w Janowicach Wielkich. Wczoraj obradowała nadzwyczajna sesja miejscowej rady gminy, na którą zaproszono przedstawicieli policji jeleniogórskiej. Nie jest wykluczone, że rządzący gminą „kupią” etat dodatkowego policjanta.

Od początku roku 2009 na terenie gminy Janowice Wielkie odnotowano 24 przestępstwa. Z tego wykrytych zostało 11 spraw. – Aktualnie policjanci pracują nad kradzieżą z włamaniem do banku oraz kradzieżą kabla miedzianego na stadionie. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 19-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do świetlicy i baru – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Na sesji radni przedstawili swoje oczekiwania w sprawie poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Dyskutowano także nad wspólnymi działaniami policji i samorządu gminnego na rzecz bezpieczeństwa.

Wójt oraz radni rozważają sfinansowanie w przyszłości etatu kontraktowego dzielnicowego, który pełniłby służby w gminie wraz z sierż. sztab. Bogusławem Binkiem. Dzielnicowi ściśle współpracuje z policjantami pionu kryminalnego, a służby na terenie gminy pełnią policjanci jeleniogórskiej drogówki oraz prewencji.

Z strony policji jeleniogórskiej w sesji udział wziął Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak oraz komendant Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze podinsp. Andrzej Zygulski. Był także dzielnicowysierż. sztab. Bogusław Biniek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group