Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5707
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Przeciw zapędom deweloperów

Wtorek, 9 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Piechowice: Przeciw zapędom deweloperów
Fot. UM Piechowice
Już kilkadziesiąt osób podpisało się pod petycją przygotowaną przez zarząd osiedla Michałowice. Mieszkańcy reagują w tej sposób na pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje o zainteresowaniu gruntami w części Piechowic wykazywanymi przez deweloperów i firmy z branży hotelarskiej.

Mieszkańcy Michałowic w petycji zwracają się do burmistrza Piechowic o podjęcie wszelkich możliwych kroków w celu zapobieżeniu degradacji ich małej ojczyzny. Jej wyjątkowość opiera się z jednej strony na walorach przyrodniczych, zaś w drugiej na sposobie zagospodarowania. Ten z kolei polega na małej intensywności zabudowy, budynkami o niewielkiej kubaturze i architekturze nawiązującej do historii i tradycji. Jak twierdzą autorzy petycji - wprowadzenie na ten teren dzikiej i nieprzemyślanej deweloperskiej aktywności w ramach pseudorozwoju bezpowrotnie sprowadzi Michałowice do kategorii masowej, sezonowej noclegowni bez uroku i warunków, aby właściwie docenić pobyt w tym miejscu.

Ta petycja ma niejako charakter prewencyjny, gdyż dochodzą do nas sygnały o wyjątkowym zainteresowaniu działkami w Michałowicach firm deweloperskich – mówi Anita Zając z Zarządu Osiedla Michałowice. - Aktualne zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego wykluczają wprawdzie budowę w Michałowicach apartamentowców, wielkich pensjonatów i hoteli. Wolimy jednak dmuchać na zimne gdyby w przyszłości ktoś próbował w jakiś sposób wpływać na zmianę tych zapisów - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

126
74%
Cieszy
9
5%
Hahaha
5
3%
Nudzi
6
4%
Smuci
10
6%
Złości
14
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (86)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group