Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11313
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Przeciw elektrogratom

Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 6:14
Aktualizacja: Wtorek, 23 czerwca 2020, 12:21
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Przeciw elektrogratom
Fot. użyczone
Lada dzień rusza akcja sprzątania i zbiórki elektrośmieci w gminie Janowice Wielkie prowadzona przez dzieci ze świetlicy wiejskiej „Rudawy”.

Świetlica „Rudawy” w Janowicach Wielkich prowadzona przez Krystynę Pisarską od lat włącza się w pożyteczne działania na rzecz ochrony środowiska. Dzieci wielokrotnie uczestniczyły w janowickich akcjach sprzątania brzegów rzeki pn. „Ratujmy Bóbr”. Od trzech lat, dzięki współpracy z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, świetlicowa ekipa aktywnie brała udział w górach akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”. Posprzątane zostały dziesiątki kilometrów górskich szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich, a po akcjach w wielu schroniskach można spotkać edukacyjne tabliczki z orłem przednim, który zachęca turystów do znoszenia swoich śmieci z gór.

W zeszłym roku dzieci i młodzież ze świetlicy po raz pierwszy na terenie swojej gminy prowadziły zbiórkę elektrośmieci. Zakończyła się ona dużym sukcesem - organizacja odzysku Asekol Pl pomogła zebrać i zrecyklingować dużo zepsutych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Dzięki zbiórce dzieci mogły pojechać na wymarzoną wycieczkę w góry.

Tegoroczna zbiórka ma podobny cel - posprzątanie gminy Janowice Wielkie z niepotrzebnego, zepsutego sprzętu oraz umożliwienie dzieciom z janowickiej świetlicy „Rudawy” aktywnego spędzenia czasu na górskich szlakach.

Akcja jest koordynowana przez Krystynę Pisarską, a zbiórka będzie prowadzona do 30 czerwca. 1 lipca planowany jest wielki finał i odbiór zebranych elektrogratów. Kontakt w sprawie zbiórki pod nr tel. 661 172 475.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group