Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7578
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudują zabytkową część miasta?

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:58
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2013, 6:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przebudują zabytkową część miasta?
Fot. UM
Deptak przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze z fontannami i miejscem na koncerty, a pod nim droga z podziemnym przejazdem i parkingiem – to część pomysłu na zmiany i zagospodarowanie zabytkowej części Jeleniej Góry.

Jego autorem jest firma Studium z Warszawy, która w ostatnich dniach została wybrana w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania rejonu ulic: Wojska Polskiego, Wolności, Podwale, Kilińskiego i Kubsza, Bankowej, Długiej, 1 Maja, Kopernika, Pocztowej, Piłsudskiego, Matejki, Okrzei, Klonowica, Placu Ratuszowego, przestrzeni publicznej pomiędzy ulicami: Pijarską, Kilińskiego, Osiedle Robotnicze oraz placów i skwerów, w tym Placu Kościuszki.

- Jest to bardzo ważny projekt dotyczący opracowania koncepcji, a kolejnym krokiem będzie znalezienie środków na jej realizację – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Chcemy, by powstało u nas coś na kształt ul. Szewskiej we Wrocławiu – dodaje wiceszef miasta.

Podziemny przejazd z deptakiem przy ul. Bankowej ma stworzyć w Jeleniej Górze otwartą przestrzeń, na której – poza Placem Ratuszowym - ma koncentrować się życie miasta. Tu miałyby się odbywać koncerty i różne wydarzenia kulturalne.

Docelowa koncepcja powstanie w ramach projektu Movi-Cities - Modern Vision Of Cities. Koszt tego projektu to ponad 400 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group