Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Przebudowa przejścia na Podgórzyńskiej

Audio

Czytaj na głos

Autor: UM 1 min czytania

Zgodnie z zapowiedzią, Prezydent Jeleniej Góry wprowadził do projektu budżetu na 2016 r. przebudowę przejścia dla pieszych przez ulicę Podgórzyńską. Wprawdzie i do tej pory znaki drogowe bezdyskusyjnie wprowadzały ograniczenie prędkości do 40 km/h, niemniej na niektórych kierowców nie oddziaływały ani znaki, ani mandat

reklamy

- Chcemy przebudować to przejście w taki sposób, żeby je dodatkowo doświetlić, podobnie jak bardzo wiele przejść w mieście – wyjaśnia prezydent Marcin Zawiła – ale też wprowadzić progi zwalniające, co uniemożliwi jazdę z prędkością większą, niż 20 – 30 km/h.

- Ze względu na kursowanie tą ulicą autobusów, także miejskich, specjaliści przemyślą taką konstrukcję progów, by ciężkie wozy mogły pokonywać próg bez uszczerbku dla wytrzymałości zawieszenia, natomiast małe samochody będą musiały maksymalnie zwolnić. Doświetlenie pomoże też pieszym w wygodniejszym pokonywaniu po zmierzchu tego przejścia – dodaje prezydent.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka