Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8413
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przebojowy Pałac Łomnica

Niedziela, 23 sierpnia 2009, 6:41
Aktualizacja: 6:42
Autor: Ola
Region: Przebojowy Pałac Łomnica
Fot. rylit
W sobotę, Pałac Łomnica gościł solistów festiwalu EVMA. Koncert zatytułowany „Perły muzyki wokalnej” poprowadził Janusz Niziołek, docent Akademii Muzycznej w Kassel (Niemcy). Wokaliści zaśpiewali pieśni operetkowe oraz znane wszystkim przeboje, np. „Już taki jestem zimny drań”.

Wczoraj w Pałacu Łomnica zaśpiewali wokaliści festiwalu organizowanego przez Europejską Akademię Głosu i Muzyki. Ten gościnny koncert odbył się w jednej z kameralnych sal pałacowych i poprowadził go profesor Janusz Niziołek. Wystąpiły dwa małżeństwa: Aneta i Andrzej Skiba (śpiew), Anna Płaczek (śpiew), a akompaniował mąż pani Anny – Czesław Płaczek.

W pierwszej części, pt. „Muzyczny Wiedeń” artyści zaprezentowali utwory wielkich kompozytorów, m.in.: Rudolfa Sieczyńskiego, Johanna Straussa oraz Ferenza Lehara. Następnie, po krótkiej przerwie, w niewielkiej sali pałacowej, rozbrzmiały przebojowe utwory, które zna chyba prawie każdy Polak, tj.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Ach, ach jak przyjemnie”, „Ada to nie wypada”, itp.

Podczas tego energetycznego koncertu, soliści nie pozostawiali publiczności samej sobie. Cała sala tworzyła choreografię do niektórych utworów, wykonując gesty wskazane przez wykonawców. Miło było popatrzeć na bawiących się gości.

Trzeba przyznać, że muzycy byli obdarzeni nie tylko talentem wokalnym, ale potrafili też szybko zjednać sobie słuchaczy, co nie zawsze jest sztuką łatwą.

Koncert zakończyło przepiękne wykonanie utworu Louisa Armstronga „Wonderful World” przez Annę Płaczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group