Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6146
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przebojowa Golgota - posłuchaj!

Wiadomości:
Poniedziałek, 26 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 19:58
Autor: marek
Fot. jelonka.com

W piątek wieczorem, w pierwszym dniu Europejskiego Festiwalu Organowego Silesia Sonans, który odbywa się w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze, zabrzmiało dzieło młodego polskiego kompozytora, Piotra Rubika, Świętokrzyska Golgota. Muzycy i śpiewacy wystąpili dwa razy przed kompletem publiczności, gdyż jeden koncert wykupiła dla swoich pracowników Jelfa. Podczas tego koncertu pracownicy firmy mieli rzadką okazję zobaczenia prezesa, Sławomira Kryszkowskiego, który siedział ramię w ramię z podwładnymi w kościelnych ławach.

Ale najważniejsza była muzyka. Świętokrzyska Golgota to dzieło z pogranicza muzyki rozrywkowej i klasycznej, będące jednocześnie na wskoś religijnym utworem zachwyciło wszystkich. Wirtuozersko zagrała filharmonia dolnośląska pod dyrekcją Piotra Rubika, podobnie zaśpiewał chór Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Niesamowity klimat stworzyła czwórka solistów, wśród nich najbardziej znany, lider zespołu Leszcze Maciej Miecznikowski. Ale równie zachwycił śpiew Janusza Radka, Joanny Słowińskiej i Doroty Marczyk. Narratorem był Paweł Deląg. Publiczność reagowała żywiołowo, oklaskom nie było końca, muzycy kilkakrotnie bisowali, atmosfera przypominała niemal rockowy koncert. I było tak, jak w słowie wstępnym powiedział organizator Festiwalu ksiądz pułkownik Andrzej Bokiej, nikt, po wysłuchaniu tego koncertu nie będzie już taki sam. Na wielu twarzach wychodzących ze świątyni widać było, że w ich głowach ten koncert trwa nadal...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jman 26-09-2005 11:22
To było cudowne wydażenie Wcześniej miałam okazję wysłuchać tego koncertu z płyty ale uczesticząc na żywo to nie to samo. Gratuluję Autorom i życzę dalszych sukcesów.Z niecierpliwością będę czekała na premierę III części oratorium bo drugą już słyszałam i wszystkim gorąco polecam.
~pani muzyk 26-09-2005 22:45
Koncert był BOSKI! Chcę jeszcze! :) Szkoda, że nie ma na stronie żadnych zdjęć z koncertu :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group