Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6731
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Prywatne albumy na pokaz

Wtorek, 15 czerwca 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Ania
MYSŁAKOWICE: Prywatne albumy na pokaz
Fot. Ania
Archiwalne fotografie ze zbiorów mysłakowiczan prezentujące wątki z dziejów okolicy oraz charakterystyczne dla niej obiekty można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Ciekawostką jest plakat składający się z kilkuset portretów mieszkańców.

Wernisaż rozpoczął się w minioną sobotę występem Bartłomieja Draka (gitara) oraz Katarzyny Maczel (śpiew). Przybyli lokalni samorządowcy na czele z wójtem gminy, Zdzisławem Pietrowskim. Obecny był także starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga. Pojawiło się także wielu mieszkańców.

Wystawa powstała dzięki zbiorom prywatnym mieszkańców Mysłakowic. Większość zdjęć przekazał znany w miejscowości nauczyciel fizyki, ale przede wszystkim pasjonat lokalnej historii i autor licznych publikacji, dotyczących dziejów gminy, Emil Pyzik.
Fotografie pochodzą także ze zbiorów prywatnych Ryszarda Strycharskiego, Józefa Cyrka, Józefa Kraińskiego, Anastazji Fudalej, Edwarda Dąbka, Danuty Gardy, Eryka Schultza, Bożeny Niźnik oraz Heleny Jolibskiej.

W GOK-u obecna była także Teresa Sokołowska, która w maju br. podczas ceremonii we wrocławskim ratuszu otrzymała honorowe obywatelstwo Izraela, które wręczył jej ambasador Zvi Rav-Ner. Bohaterka otrzymała dyplom i statuetkę od wójta Mysłakowic.

W ramach wystawy można było obejrzeć i przeczytać lokalne kroniki. Przygotowano także wywiady z ludźmi, którzy w pewnym sensie tworzą już historię Mysłakowic. Z kolei w minioną niedzielę odbyły się warsztaty fotograficzne oraz koncert muzyki klasycznej pod tytułem „Tajemnice rodziny Johanna Straussa”.

Imprezy odbyły się w ramach projektu „Stara fotografia najcenniejszym źródłem wiedzy, kultury i tradycji regionu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group