Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2568
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prystrom vs Łużniak – tajne przez poufne

Wtorek, 26 stycznia 2010, 9:02
Aktualizacja: 16:09
Autor: TEJO
Przed jeleniogórskim sądem toczy się wciąż postępowanie z powództwa Roberta Prystroma, który zarzucił Jerzemu Łużniakowi pomówienie. Niebawem rozpocznie się drugi proces, w którym Łużniak oskarża Prystroma o… to samo.

Dwaj najwięksi antagoniści polityczni toczą spór od kilku lat. Jednak dopiero w roku ubiegłym Robert Prystrom, lider Wspólnego Miasta, pozwał – jeszcze jako zastępcę prezydenta miasta – Jerzego Łużniaka. Zarzucił mu naruszenie dóbr osobistych oraz imienia Stowarzyszenia Wspólne Miasto. Jerzy Łużniak wypowiedział się bowiem w jednym z pism lokalnych, że to WM oraz Prystrom są odpowiedzialni za stagnację w Jeleniej Górze. Sąd na pierwszej rozprawie wyłączył jawność procesu.

– Sprawa się toczy, ale ze zrozumiałych względów nie mogę mówić o szczegółach. Powiem tylko tyle, że pan Łużniak powołał na świadka dziennikarza, który napisał tekst – mówi Robert Prystrom. – Po zakończeniu sprawy – niezależnie od jej finału – na pewno opowiem, co tam się działo – zapowiedział.

Tymczasem wiele wskazuje na to, że obaj panowie jeszcze raz spotkają się w sądzie na innym procesie. Tym razem to Jerzy Łużniak zarzucił Robertowi Prystromowi naruszenie dóbr osobistych. Stało się to po napisaniu przez lidera Wspólnego Miasta apelu, aby – ze względu na niekompetencję – nie powierzać J. Łużniakowi funkcji wicemarszałka województwa. – W odpowiedzi na ten apel dostałem wezwanie do sądu – mówi prezes Prystrom. Rozprawa – niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group