Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!

Audio

Czytaj na głos

Autor: MDvR 1 min czytania

Karkonosze Jelenia Góra przedstawiły właśnie nowego trenera pierwszej drużyny występującej na szczeblu makroregionalnej III ligi. To mocne nazwisko i postać, której kibicom piłki nożnej nie trzeba specjalnie przedstawiać.

reklamy

Nowym trenerem Karkonoszy Jelenia Góra został Zbigniew Smółka, który na tym stanowisku zastąpił Jacka Kołodziejczyka po siedmiu porażkach wiosennych z rzędu i mizernej grze biało-niebieskich. Smółka zaczynał pracę trenerską w Dozamecie Nowa Sól w sezonie 2007/2008. Kolejne rozgrywki na ławce trenerskiej spędził w Świdnicy, gdzie dopiero w samych barażach o II ligę uległ Czarnym Żagań, nota bene swojemu kolejnemu pracodawcy. Później był czas na występy ze swoimi drużynami na szczeblu centralnym - MKS Kluczbork, Jarota Jarocin, Moto-Jelcz Oława. Kolejnych klubów nie trzeba kibicom specjalnie przedstawiać - Odra Opole, Zawisza Bydgoszcz, Stal Mielec, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice, czy Olimpia Grudziądz.

Z Arką Gdynia grającą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zdobył Superpuchar Polski, pokonując po rzutach karnych Legię Warszawa. Ostatnie dwa lata spędził w bliskiej swojemu sercu Oławie, ratując IV ligę w sezonie 2021/2022. W tym sezonie Moto-Jelcz prowadzony do niedawna przez trenera Smółkę jest w ścisłym topie ligi, mimo że nie dysponuje tak nieograniczonymi w zasadzie środkami finansowymi jak w Woliborzu, czy Sułowie.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka