Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prowadził auto po pijanemu? Usłyszy wyrok

Niedziela, 16 stycznia 2011, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 stycznia 2011, 8:56
Autor: Angela
Na wtorek (18.01) w jeleniogórskim sądzie zaplanowano ogłoszenie wyroku w sprawie Marka Cz., byłego policjanta z Janowic Wielkich, który w październiku 2009 roku został zatrzymany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (trzy promile alkoholu w organizmie). Mężczyzna początkowo przyznał się do winy, jednak później zmienił zeznania i twierdził, że jest niewinny.

Marek Cz., tłumaczył swoje pierwotne przyznanie się do winy tym, że był słaby psychicznie. Jako dowód na to podawał ciąg zdarzeń, których początkiem miał być rok 1998. Wówczas na służbie Marka Cz. pod radiowozem policyjnym wybuchła podłożona bomba, która zabiła jego kolegę, ówczesnego komendanta komisariatu w Janowicach Wielkich.

Od tego czasu, zdaniem oskarżonego, zaczęły się u niego skłonności do sięgania po alkohol, który początkowo przynosił mu ulgę, a następnie doprowadził do uzależnienia. Od tego czasu u Marka Cz. zaczęły się też stany lękowe, myśli samobójcze i zespół abstynencki.

– Nie przyznaję się do winy. To nie ja jechałem wtedy tym samochodem, ale Sylwek P. Ja w tym czasie szedłem na nogach do domu po brata albo sąsiada. Kiedy usłyszałem, że Sylwek odpalił samochód wróciłem się, wtedy zobaczyłem jak auto stoi na poboczu drogi. Wsiadłem na miejsce pasażera i doszło między nami do szarpaniny. Sylwek nie chciał mi oddać kluczyków, chował je do kieszeni i do ust, widziała to przechodząca obok kobieta – mówił na jednej z rozpraw Marek Cz.

Po takich wyjaśnieniach wezwano i przesłuchano kolejnych świadków. We wtorek sąd ostatecznie rozstrzygnie, czy wersja oskarżonego jest prawdziwa, czy stanowi tylko jego linię obrony. Marek Cz. został zawieszony w czynnościach służbowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group